Kolorowy funkcjonalizm

No Architects przekształcili monumentalne praskie mieszkanie o powierzchni 228 metrów kwadratowych w jasną i praktyczną przestrzeń do życia rodzinnego – z miejscem na gotowanie, zabawę, twórczość i odpoczynek. Welcome Home!

Przestrzenny apartament o nazwie Welcome Home z tarasami widokowymi na stolicę Czech zaprojektowali Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková oraz Veronika Amiridis Menichová.

Zastany układ mieszkania został przebudowany tak, aby wydzielić w nim część salonu i stworzyć z niej gabinet, pokój zabaw i pokój gościnny w jednym. Wygodnym rozwiązaniem pozwalającym na zwiększenie przestrzeni są duże przesuwane drzwi, które mogą płynnie schować się za dużym regałem.

– Mieszkanie zostało wyposażone w meble zaprojektowane tak, aby pasowały do mieszkania i jego mieszkańców, niezależnie od tego, czy były to stół i ława w jadalni, garderoba lub toaletka z lustrem, kuchnia, barek, biurko do pracy, sypialnia czy miejsce zabaw dla dzieci – mówi Jakub Filip Novák.
 
Powierzchnia mieszkania wynosi 228 metrów kwadratowych, więc nie brakuje w nim przestrzeni do wspólnego spędzania czasu. W każdym miejscu uwagę zwracają małe kolorowe akcenty, ale też meble w wyrazistych kolorach, które kontrastują z bielą ścian.
 

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Przestrzeń z kuchnią, jadalnią oraz salonem to połączenie błękitów i drewna, wzbogaconych pięknym wzorem na kafelkach. W kuchni znajduje się zaokrąglona biała wyspa z płytą indukcyjną, ale wzrok zdecydowanie przykuwa błękitno – drewniana  zabudowa, w którą zostały wbudowane też sprzęty AGD. Jadalnię tworzy długi stół, proste w formie krzesła oraz długa drewniana ławka obita różową tkaniną. W salonie natomiast mocnym akcentem  jest duża granatowa kanapa z prostymi białymi regałami pełnymi książek w tle.

Pokój dziecięcy zachęca do kreatywnej zabawy. Jest tu dużo drewnianych powierzchni uzupełnionych żywymi kolorami, a strefa do spania przypomina kryjówkę z drabinkami, schodkami i dodatkowymi skrytkami na zabawki.

W sypialni projektanci zadbali o przytulny klimat. Duże łóżko, drewniane meble, toaletka i mnóstwo książek tworzą idealną wyciszającą przestrzeń do relaksu. W małej garderobie znajduje się prosta biała zabudowa i siedzisko obite różową tkaniną.

Łazienka to z kolei czysty minimalizm. Wybrano tu białe proste kafelki, kwadratowe lustro z granatową ramą i prostą w formie szafkę z kontrastowym fragmentem w żółtym kolorze i białą umywalką.

Welcome Home to projekt praskiego mieszkania od No Architects

No Architects to studio projektowe, które założyli Jakub Filip Novák oraz Daniela Baráčková. Istotą pracowni jest współpraca pomiędzy architektem a artystą wizualnym. Twórców interesują wrażliwe i zorientowane na detal rozwiązania, które odzwierciedlają unikalną historię każdego klienta i potencjalnego projektu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ołtarz na szpargały

Ołtarz na szpargały

Praga | 22 października 2023

Jiří Krejčiřík stworzył kolekcjonerską serią oryginalnych mebli. Zaskakują!

Betonowa rewolucja

Betonowa rewolucja

Praga | 21 lutego 2023

Architektka wnętrz Markéta Bromová zaprojektowała mieszkanie bez drzwi

Natura ujarzmiona

Natura ujarzmiona

Paryż | 13 maja 2022

Wyjątkowa siedziba instytutu medycyny naturalnej projektu Formafatal

Sztuka w centrum uwagi

Sztuka w centrum uwagi

Praga | 22 marca 2022

Dwa obrazy głównym punktem odniesienia podczas renowacji domu w Žižkovie