Zielona przystań pary wegan

Umiejętnie rozmieszczone kontrasty stały się motywem przewodnim berlińskiego mieszkania pary entuzjastów świadomej konsumpcji. Poznajcie ich wegańskie mieszkanie!

Mając na uwadze preferencje właścicieli mieszkania, Moritza Ulricha i Niklasa Noacka, w realizacji nie wykorzystano żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, czego najlepszym przykładem jest tuftowana wykładzina, wykonana z roślinnej odmiany jedwabiu. Zwrócono uwagę również na etyczne pochodzenie naturalnych materiałów wykorzystanych w projekcie – wszystkie pochodzą od certyfikowanych dostawców.

Zanim mieszkanie na ostatnim piętrze wieżowca przemieniło się w przytulną ostoję, było chłodne i surowe. A to za sprawą betonowych ścian i sięgających do sufitu okien po obu stronach mieszkania. Do podziału 120 metrów kwadratowych wykorzystano modułowy regał, który wyznaczył granice poszczególnych stref.

– Umieszczenie jednego pudełka pośrodku innego jest proste i niezwykle skuteczne – tłumaczy swój projektantka wegańskiego mieszkania Ester Bruzkus, przytaczając jako inspirację Farnsworth House projektu Miesa van der Rohe.

Dzięki takiemu zabiegowi w niewielkim mieszkaniu znalazło się miejsce zarówno dla przytulnego salonu, podłużnej kuchni jak i wysuwanej sauny. 

Projektantka sięgnęła po wyraziste kolory i bogaty przekrój materiałów. Wyrazistą zieleń uzupełniają: trawertyn, marmur, wapień, kwarcyt, różne odmiany szkła, mosiądz, stal nierdzewna oraz kolorowe tkaniny zaprojektowane przez Josefa Franka. Ogromny kominek będący sercem przestrzeni dziennej, jest pełną ciepła odpowiedzią na szmaragdowy chłód regału – powstał z połączenia trawertynu Sierra Ebru, mosiądzu i stali nierdzewnej.

Na zdjęciu: Odpowiedzialna za realizację projektu Ester Bruzkus oraz właściciele mieszkania, Moritz Ulrich i Niklas Noack.

Wegański design

Oprócz zmian w sposobie odżywiania coraz więcej osób zwraca uwagę na skład i pochodzenie przedmiotów, którymi otaczają się na co dzień. Według badań przeprowadzonych przez Lyst, globalną platformę pośredniczącą w kontakcie pomiędzy 17 tysiącami marek i blisko 8 milionami konsumentów, w 2020 roku aż o 69% proc. wzrosły wyniki wyszukiwania produktów pochodzenia roślinnego. Na popularność ekologicznych alternatyw wpływ miała również pandemia; to z uwagi na fakt, że 75 proc. nowych lub rozwijających się chorób zakaźnych pochodzi właśnie od zwierząt.

Więcej na: www.esterbruzkus.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pełna równowaga

Pełna równowaga

Berlin | 14 listopada 2022

W tym projekcie liczył się zarówno rodzinny relaks jak i częste prywatki

Słodki smak sukcesu

Słodki smak sukcesu

Berlin | 18 października 2022

Zaglądamy do polskiej kawiarnio-śniadaniowni Die Creme w Berlinie

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich