Walce i stożki Rosenthala

| TWO

12 kwietnia 2012 | Rzeczy

Format to nowa kolekcja porcelany manufaktury Rosenthal. Zaprojektował ją Christophe de la Fontaine odwołując się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku stawiając na prostotę i czystość.

Format to nowa kolekcja porcelany manufaktury Rosenthal. Zaprojektował ją Christophe de la Fontaine odwołując się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku stawiając na prostotę i czystość.

Christophe de la Fontaine (ur. 1976) pochodzi z Luksemburga. W latach 1996-2002 studiował projektowanie przemysłowe pod kierunkiem Richarda Sappera w Stuttgarcie. Przewodząc działowi designu, w latach 2003-2009, współpracował również ze studiem projektowym Patricii Urquioli. Równocześnie kontynuował własne działania, wielokrotnie wystawiając na targach i pokazach. W 2010 roku otworzył własne studio w Mediolanie.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów na kierunku Rzeźba widoczne jest w sposobie operowania bryłą. Ornament, jeśli w ogóle obecny, występuje w propozycjach Belga jedynie jako dodatek, pełniąc rolę drugorzędną. Taka jest właśnie kolekcja Format. Prosta, czysta, piękna.

Kolekcja Format eksponowana niedawno na poznańskich targach Arena Design, zaprojektowana została w ramach kolekcji Studio-Line dla manufaktury Rosenthal. To propozycja odwołująca się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku. De la Fontaine operując prostym i klarownym językiem formy czyni swoje projekty niezwykle charakterystycznymi. Zestawianie podstawowych brył geometrycznych – walca czy stożka – daje efekt zupełnie nowej całości. Czystość i prostota, przejrzystość konstrukcji przy równoczesnym operowaniu napięciem między elementarnymi formami to środki wyróżniające projekt de la Fontaine’a.

Kolekcja Format wkrótce trafi do sprzedaży. Na razie nie jest znana jej cena.

Więcej: www.rosenthal.pl

Powiązane artykuły:

No.W – innowacyjna kolekcja otwiera nowy rozdział w historii ceramiki

No.W

Łódź | 16 lipca 2020

Innowacyjna kolekcja otwiera nowy rozdział w historii ceramiki

Klasyk w nowej odsłonie

Maria Flowers

| 17 października 2019

30 lat w Polsce. Rosenthal w jubileuszowej kolekcji

30 lat Rosenthal w Polsce!

Rosenthal story

Poznań | 12 maja 2019

Rosenthal świętuje jubileusz 30 lat w Polsce!

Gra perspektywą

Gra perspektywą

walencja | 10 maja 2019

Najnowsza kolekcja dywanów marki Gan to kolejne dzieło Patricii Urquioli.

Niezwykła kolekcja porcelany naznaczona pracą ludzkich rąk

Ślad człowieka

ćmielów | 18 stycznia 2019

Niezwykła kolekcja porcelany naznaczona pracą ludzkich rąk.