W Gdyni rozpoczęła się walka z pastelozą. Brawo!

Gdyńskie Stowarzyszenie Traffic Design podjęło walkę z wszechobecną „pastelozą” i we współpracy z Morską Spółdzielnią Mieszkaniową odmalowało jeden z „zarażonych” bloków na biało.

Na pomysł odmalowania budynku przy ul. Lelewela na biało i zaprojektowania elewacji zgodnie z ideą gdyńskiego modernizmu wpadł Jacek Wielebski malarz i grafik, założyciel Stowarzyszenia Traffic Design: – Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią szukając budynku pod nową instalację (metaloplastykę). W tym czasie dowiedzieliśmy się, że jedna ze wspólnot ma zaplanowany remont elewacji. Skorzystaliśmy z okazji, by przyczynić się do wyleczenia jednego z budynków z pastelozy. Stworzyliśmy projekt oraz dobraliśmy kolor fasady.

Stowarzyszenie Traffic Design organizuje w Gdyni festiwal sztuki miejskiej. Ich główny cel to propagowanie dobrych praktyk projektowych w przestrzeni publicznej. Głośno o nich zrobiło się, gdy pięć zakładów rzemieślniczych w historycznym centrum Gdyni zyskało nowe szyldy i witryny zaprojektowane przez czołówkę polskich grafików w ramach projektu „re:design”. Stowarzyszenie było nominowane do Design Alive Awards 2016.

Powiązane artykuły:

Dzień Dobry Lody

Słodki azyl

Gdynia | 10 września 2020

Dzień Dobry Lody w zabytkowym domku Wójta Radtkego

Traffic Design na szalikach Pan tu nie stał

Otuleni szyldami

Łódź | 19 listopada 2019

Prace Traffic Design na szalikach marki Pan tu nie stał

Projektanci odmieniają Pragę Północ

Odmiana

Warszawa | 9 stycznia 2018

Nowe szyldy dla praskich rzemieślników.

Żłobek Niezapominajka jak nowy. Kolejna niezwykła metamorfoza w Gdyni

Niezapominajka

Gdynia | 21 listopada 2017

Kolejna niezwykła metamorfoza za którą stoi Traffic Design.