Gdynia życzy Polakom zdrowia

W Gdyni, na jednym ze szpitali, zawisł niezwykły „pandemiczny” neon z hasłem „Zdrowia przede wszystkim”. Zamówiło go miasto, a stworzył Traffic Design, który od lat zmienia przestrzeń Gdyni tworząc piękne szyldy i walcząc z pastelozą. – W trudnym czasie walki z pandemią postanowiliśmy skoncentrować się na temacie zdrowia, którego Gdynia życzy swoim mieszkańcom i wszystkim Polakom – mówią twórcy projektu.

– Tak jak Gdyńska Parada Niepodległości była corocznie radosnym, a przede wszystkim wspólnotowym doświadczaniem święta przez mieszkańców tak i ten neon w swym symbolicznym wymiarze odnosi się do uniwersalnych wartości, łączących nas wszystkich – dodaje Maja Wagner, naczelniczka Wydziału Kultury Miasta Gdyni.

Gdynia

Popularna formuła życzeń „zdrowia przede wszystkim” często składanych bez większej refleksji, teraz jest szczególnie ważna dla każdego niezależnie od statusu, wieku, poglądów politycznych. Są to życzenia uniwersalne jednak w tym wypadku mocy nadaje im ulokowanie na dobrze eksponowanej ścianie szpitala. Z hasła powstał 13-metrowy biały neon zaprojektowany przez studio Traffic Design, który pozostanie stałym elementem w perspektywie gdyńskiego Placu Kaszubskiego, jednego z reprezentacyjnych punktów śródmieścia.

Więcej na: www.trafficdesign.prowly.com

Traffic Design

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dzień Dobry Lody

Słodki azyl

Gdynia | 10 września 2020

Dzień Dobry Lody w zabytkowym domku Wójta Radtkego

Traffic Design na szalikach Pan tu nie stał

Otuleni szyldami

Łódź | 19 listopada 2019

Prace Traffic Design na szalikach marki Pan tu nie stał

Projektanci odmieniają Pragę Północ

Odmiana

Warszawa | 9 stycznia 2018

Nowe szyldy dla praskich rzemieślników.

Żłobek Niezapominajka jak nowy. Kolejna niezwykła metamorfoza w Gdyni

Niezapominajka

Gdynia | 21 listopada 2017

Kolejna niezwykła metamorfoza za którą stoi Traffic Design.