Dzień Dobry Lody

Dzień Dobry Lody to autorski koncept Jakuba i Moniki Niemc. Właścicielom i zarazem pomysłodawcom autorskich, kraftowych smaków lodowych od początku przyświecała idea tworzenia naturalnych produktów z najwyższej jakości lokalnych i sezonowych składników. Niebanalne połączenia smakowe to wyróżnik tego miejsca.

Nowo powstałą kawiarnię znajdziemy przy ul. 10 Lutego w Gdyni w zabytkowym domku Wójta Radtkego, na skrzyżowaniu z ulicą Świętojańską. Miejsce zaprojektowano, tak by móc do woli cieszyć się małymi przyjemnościami. Rdzeniem założeń projektowych stały się trzy elementy charakterystyczne – lody, natura i Gdynia. We wnętrzu wykorzystano neutralne barwy nawiązujące do wydmowej roślinności czy jasnego, delikatnego piasku gdyńskich plaż. Delikatny odcień drewna osiągnięto dzięki wykorzystaniu specjalnie bejcowanego dębu. Bar, stanowiący centrum lokalu, został obudowany jasnymi kaflami z zachowaniem charakterystycznych, modernistycznych zaokrągleń. W ramach renowacji lokalu udało się także odzyskać oryginalną cegłę, która swoim glinianym, ziemistym kolorem idealnie wpisuje się w naturalną tonację lodziarni. Spokojną całość przełamują kolorowy, zabawny deseń lastryko, sentymentalnie przywołujący dzieciństwo. Dopełnieniem projektu są autorskie meble m.in. minimalistyczna drewniana ławka wykończona welurem. Kojarzący się ze słodkimi deserami róż użyto w spokojnym pudrowym odcieniu. W lokalu dominują obłe kształty spójnie uzupełniające logotyp wykonany przez Jacka Wielebskiego z Traffic Design. Całość dopełniona została lampami w żywym rdzawo-pomarańczowym kolorze od trójmiejskiej pracowni oświetleniowej – Kolorowekable. Wnętrze daje przyjemne wytchnienie po tłocznej plaży czy intensywnym dniu w mieście.

Za projekt odpowiada Paulina Kisiel. Więcej na: www.studioturbo.pl fb.pl//dziendobrylody

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Polka w zarządzie prestiżowego europejskiego zrzeszenia projektantów!

Polska wyróżniona

Gdynia | 24 czerwca 2020

Paulina Kisiel w zarządzie prestiżowego europejskiego zrzeszenia projektantów

Od kuchni

Od kuchni

Gdynia | 7 stycznia 2020

Mosiężne serce gdyńskiego mieszkania w projekcie Pauliny Kisiel

Traffic Design na szalikach Pan tu nie stał

Otuleni szyldami

Łódź | 19 listopada 2019

Prace Traffic Design na szalikach marki Pan tu nie stał