Virgin Atlantic ubiera się u Westwood

londyn | anna borecka

26 listopada 2014 | Rzeczy | Styl życia |

Od kilkunastu tygodni ponad 7 tys. pracowników linii lotniczych Virgin Atlantic przywdziewa nowe uniformy. I pewnie nie zwracalibyśmy na tu uwagi, gdyby nie osoba projektantki – Vivienne Westwood.

O tym by ikona świata mody stworzyła mundurki dla stewardess wpadł Richard Branson, właściciel lini lotniczych. Poznali się przez byłego męża Westwood,  Malcolma McLarena, także projektanta mody a kiedyś menedżera zespołu Sex Pistols.

Jednak Westwood nie przyjęła propozycji bezwarunkowo. Od lat jest znana z proekologicznych zachowań, stąd jej warunek, aby wszystkie elementy garderoby były wykonane z materiałów recyklingowych. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że użyto m.in. przędzy pochodzącej z butelek PET oraz tkanin powstałych z przetworzenia banerów reklamowych.

Westwood odświeżyła unifomy Virgin Atlantic, zachowujące jej podstawowe cechy, jak choćby barwę. Linie lotnicze miliardera od dawna są kojarzone z krwistą czerwienią, i taki kolor dominuje w realizacji Westwood. Cały uniform składa się z kliku elementów: dopasowana ołówkowa spódnica, żakiet ze sterczącym kołnierzem oraz biała bluzka. Uzupełnieniem jest płaszcz, również czerwony. Oczywiście istotne są również buty – tym razem stewardesy otrzymały trzy pary różnej wysokości szpilek.

72-letnia Westwood, dzięki której stylistyka punk wkroczyła na salony, zaprojektowała uniformy nie tylko dla stewardów i stewardess, ale także pilotów i członków obsługi naziemnej.

Linie lotnicze Virgin Atlantic obsługują połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną, Karaibami, Azją oraz Australią.

Więcej: www.viviennewestwood.com, www.virgin-atlantic.com

2vivienne westwood virgin atlantic designalive

5vivienne westwood virgin atlantic designalive

4vivienne westwood virgin atlantic designalive

Launch Party To Celebrate Virgin Atlantic's New Vivienne Westwood Uniform Collection

Powiązane artykuły:

RISK made in Warsaw proponuje terapię sztuką

ART THERAPY

Warszawa | 2 marca 2020

Niezwykła współpraca RISK made in Warsaw z Tomaszem Poznyszem

Zabawa konwencją

Zabawa konwencją

Warszawa | 10 stycznia 2020

Piękno prostoty skryte w trapezowej torebce marki Atomy

Vans x Vivienne Westwood Anglomania

Anglomania

Lndyn | 16 września 2019

Vans x Vivienne Westwood. Współpraca między kontynentami

50 barw śniegu

50 barw śniegu

Tokio | 1 lutego 2015

Zima nie szczędzi nam barw - pisze dla "Design Alive" Olga Nieścier.