25-lecie Macieja Zienia

Uroczysty jubileusz Macieja Zienia odbył się w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. Partnerem niezwykłego pokazu mody, zatytułowanego „Black and White Symphony” była Grupa Tubądzin.

Skoro dla Macieja Zienia moda jest jak muzyka, jego projekty mają bawić, sprawiać przyjemność, wzruszać i dawać radość. Jubileuszowa kolekcja „Black and White Symphony” to jego hołd dla kobiecości w wielu odsłonach – od romantycznej i delikatnej, po odważną i drapieżną.

„Black and White Symphony” był jednak czymś więcej niż pokaz mody. Ceremonialny spektakl dopełniła ekspresyjna muzyka, wizualizacja cyfrowa i urozmaicona choreografia. Ton czarno-białej kolekcji nadała charakterystyczna dla Zienia klasyka i lekkość bawienia się modą. Poprzez ulubione linie, fasony, piękne tkaniny, krawiecki kunszt i jakość wykonania,  udowodnił, że klasyką można się bawić, a czerń i biel może mieć wiele odsłon i odcieni. Monochromatyczna kolekcja zachwyca różnorodnością i dynamiką. 

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Symfonia czerni i bieli. Jubileusz Macieja Zienia

Nas najbardziej uwiodły dziewczęce wstążki i kokardy, które wniosły do pokazu element romantyzmu i bajkowości. Długą czarną peleryną i anielską suknią ślubną Maciej Zień zdaje się mówić: Chcę się bawić! Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości. Kreacja ma się dostrajać, jak w muzyce, do swojej bohaterki.

Maciej Zień jak zawsze pokazał, że potrafi świetnie ubierać kobiety, a nie tylko tworzyć abstrakcyjne projekty. Moda w jego wydaniu jest empatyczna i uważna na ich potrzeby – jak podkreśla projektant, od zawsze najbardziej inspirują go same kobiety. 

Zjawiskowy jubileusz Macieja Zienia uzupełniony został oprawą scenograficzną, o którą zadbała Grupa Tubądzin. Projektant współpracuje z nią od 15 lat, tworząc oryginalne kolekcje ceramiki. Tę polską firmę z 40-letnią tradycją łączą z projektantem elegancja, jakość i ponadczasowy styl oraz nieustające dążenie do doskonałości. Ich wspólne gresowe kompozycje wypełniły wnętrza sceny i innych przestrzeni Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Jubileusz Macieja Zienia
Na zdjęciu od lewej: Andrzej Wodzyński, prezes i właściciel Grupy Tubądzin, Maciej Zień, Joanna Wodzyńska, wiceprezes zarządu i współwłaścicielka Grupy Tubądzin, Jędrzej Wodzyński.

Tubądzin przyjaźni się z artystami

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin konsekwentnie zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Trzeba być czujnym jak ważka

Maciej Zień

Urodzony w 1979 roku projektant mody i wnętrz. Pierwszą autorską kolekcję zaprezentował w wieku 17 lat na lubelskim konkursie młodych projektantów. Od 2000 roku prowadzi autorską, luksusową markę kojarzoną z elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. Wzorem światowych trendów projektant rozszerzył swoją działalność o projektowanie wnętrz – od 2009 roku współpracuje z marką Tubądzin, z którą realizuje nowoczesne kolekcje płyt ceramicznych z myślą o osobach ceniących sobie jego charakterystyczny styl. Raz do roku Maciej Zień prezentuje również kolekcję ślubną, wyróżniającą się szlachetnymi materiałami oraz romantycznymi wzorami. Ma na swoim koncie wiele znaczących nagród m.in. Złotą Nitkę, Złoty Wieszak, Belvedere International Achievement Award, Doskonałość Mody Twojego Stylu, tytuł Najbardziej Wpływowego Mężczyzny Gentlemana oraz Osobowość Roku. W 2014 roku, jako jedyny projektant, Maciej Zień znalazł się na prestiżowej liście najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu magazynu Forbes.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zawsze miałam misję

Zawsze miałam misję

Mediolan | 17 stycznia 2024

Projektantka Dorota Koziara to prawdziwa osobowość polskiego designu

Tubądzin Meets Art

Tubądzin Meets Art

Warszawa | 7 listopada 2023

Kiedy design spotyka się ze sztuką. Wyjątkowa celebracja 40 lat marki Tubądzin