Vans x Vivienne Westwood Anglomania

Lndyn |

16 września 2019 | Rzeczy | Styl życia |

Vans łączy siły z brytyjskim domem mody Vivienne Westwood. Nowa kolekcja to reinterpretacja kultowych, archiwalnych grafik i wzorów Westwood, które znalazły się na sześciu klasycznych modelach butów Vans

Vivienne Westwood jest obecnie jedną z ostatnich niezależnych globalnych marek modowych na świecie. Oprócz produkcji odzieży i akcesoriów często prowokuje do myślenia, inspiruje i podnosi świadomość na temat problemów globalnych. Westwood zaczęła projektować w 1971 roku wraz ze swoim ówczesnym partnerem Malcolmem McLarenem w Londynie, powoli definiując styl brytyjskiej ulicy. Pod koniec lat siedemdziesiątych była już uważana za symbol awangardy, a w 1981 roku pokazała kolekcję na swoim pierwszym wybiegu. W kolejnych latach projektantka zainteresowała się tradycyjnymi technikami krawieckimi Savile Row, inspirując się brytyjskimi tkaninami i sztuką XVII i XVIII wieku.

vans_westwood_DesignAlive - 7

Na model Sk8-Hi znalazł się wytłoczony wzór odręcznego listu wysłanego z Południowej Kalifornii do flagowego butiku Vivienne Westwood przy 44 Conduit St. w Londynie. Ozdabia go nadrukowany znaczek pocztowy z datą rozpoczęcia współpracy. Sk8-Hi Platform to dopełnienie kolekcji inspirowane butami Pirate Vivienne Westwood, po raz pierwszy zaprezentowanymi w 1981 roku jako część legendarnej kolekcji o tej samej nazwie.

vans_westwood_DesignAlive - 5

Łączący historię obu marek model Checkerboard Slip-On posiada wzór szachownicy Vans z naniesioną na niego grafiką Vivienne Westwood DESTROY – kultowego znaku marki, który zadebiutował w 1977 roku. Westwood reinterpretuje klasyczną szachownicę dzięki przeskalowaniu wzoru i jego przekątnemu umiejscowieniu.

vans_westwood_DesignAlive - 4

W kolekcji znalazł się również archiwalny projekt butów Vans z lat 90. – Styl #53. Wsuwane buty stylizowane na mokasyny posiadają czarną, zamszową cholewkę i podeszwę w tym samym kolorze. Model został ozdobiony kolorową, metalową aplikacją projektu Vivienne Westwood. Dopełnieniem kolekcji są modele Old Skool i Authentic, które przedstawiają nadruk Vivienne Westwood Orb i Lightning Bolt z domowej kolekcji artystki.

vans_westwood_DesignAlive - 10

vans_westwood_DesignAlive - 11

vans_westwood_DesignAlive - 23 Vivienne Westwood

vans_westwood_DesignAlive - 17 Vivienne Westwood

vans_westwood_DesignAlive - 15 Vivienne Westwood

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Skandalistka Mary Quant

Skandalistka Mary Quant

Londyn | 26 marca 2023

Historia brytyjskiej projektantki, która szokowała krótkimi spódniczkami

Sztuka ubierania

Sztuka ubierania

Warszawa | 17 stycznia 2023

Pierwsza niezależna kolekcja Jana Chodorowicza w mocnym odcieniu Pantone 072C

Miękka elegancja

Miękka elegancja

Warszawa | 7 grudnia 2022

Paprocki Brzozowski z unikatową kolekcją dla pasjonatów pięknych wnętrz