Urzekająca elegancja w warszawskim śródmieściu

Jeden z najnowszych projektów Marta Chrapka,  właścicielka Colombe Design zrealizowała w samym centrum Warszawy, przy ul Stanisława Noakowskiego. 150-metrowe mieszkanie znajduje się na piątym piętrze kamienicy z 1913 roku, zapewniając wspaniały widok na Politechnikę Warszawską i okolicę. Wyróżniające fasadę budynku połączenie modernizmu i secesyjnych elementów znalazło odbicie w eleganckim, klimatycznym wnętrzu lokalu.

– Mieszkanie od początku urzekło nas pięknym światłem i bardzo funkcjonalnym rozkładem – wspomina projektantka.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni dla dwóch osób z dwoma oddzielnymi gabinetami do pracy. Prócz tego właścicielom mieszkania zależało na reprezentacyjnej kuchni połączonej z salonem, sypialni z garderobą i dwóch łazienkach. – Pragnęli również, aby wnętrze było ciekawe, ale nie przytłaczające i eleganckie, spójne z architekturą budynku – dodaje Marta Chrapka.

W projekcie nie zmieniono zastanego układu funkcjonalnego. Skupiono się za to się na proporcjach ścian za sprawą wykorzystania sztukaterii, a także bardzo dużej ilości zabudów stolarskich. Pokoje urządzono minimalistycznie, akcenty kolorystyczne pojawiają się głównie w tkaninach. Natomiast oś wnętrza wyznacza długi hol, w którym udało się zmieścić duży regał na książki.

Ciekawym, a zarazem nietypowym wyzwaniem było uzyskanie przestrzeni, która na co dzień będzie przytulna, ale również umożliwi organizację kameralnych koncertów na pianinie.

– W projekcie połączyliśmy meble naszego projektu oraz klasyki światowych marek. Zdecydowanie największą ozdobą jest kuchnia, w której właściciele odważyli się na ręcznie malowaną tapetę De Gourney z motywem Korenskich gór. Przełamała ona klasyczny styl wnętrza, oparty na białych ścianach, sztukaterii i cieplej, dębowej podłodze ułożonej w jodłę – zaznacza Marta Chrapka.

Więcej na: www.colombe.pl

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Marta Chrapka: – Przyciągam upragnione zlecenia

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Marta Chrapka: – Przyciągam upragnione zlecenia

Marta Chrapka

Warszawa | 9 listopada 2020

– Zawsze chciałam tworzyć wnętrza – mówi nam uznana projektantka

Wysmakowane wnętrza w przedwojennym apartamencie w sercu Warszawy

Rozbrat 98

Warszawa | 8 czerwca 2020

Przedwojenny apartament w sercu Warszawy

Dom w Radości. Przytulność w stylu mid-century

Dom w Radości

Warszawa | 25 maja 2020

Przytulność w stylu mid-century proj. Colombe Design

Odrobina Paryża na stołecznym Mokotowie

Paryż na Mokotowie

Warszawa | 9 października 2016

Inwestor chciał, aby mieszkanie miało w sobie odrobinę ze stolicy Francji.