Urzekająca elegancja w warszawskim śródmieściu

Jeden z najnowszych projektów Marta Chrapka,  właścicielka Colombe Design zrealizowała w samym centrum Warszawy, przy ul Stanisława Noakowskiego. 150-metrowe mieszkanie znajduje się na piątym piętrze kamienicy z 1913 roku, zapewniając wspaniały widok na Politechnikę Warszawską i okolicę. Wyróżniające fasadę budynku połączenie modernizmu i secesyjnych elementów znalazło odbicie w eleganckim, klimatycznym wnętrzu lokalu.

– Mieszkanie od początku urzekło nas pięknym światłem i bardzo funkcjonalnym rozkładem – wspomina projektantka.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni dla dwóch osób z dwoma oddzielnymi gabinetami do pracy. Prócz tego właścicielom mieszkania zależało na reprezentacyjnej kuchni połączonej z salonem, sypialni z garderobą i dwóch łazienkach.

– Pragnęli również, aby wnętrze było ciekawe, ale nie przytłaczające i eleganckie, spójne z architekturą budynku – dodaje założycielka Colombe Design.

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

W projekcie nie zmieniono zastanego układu funkcjonalnego. Skupiono się za to się na proporcjach ścian za sprawą wykorzystania sztukaterii, a także bardzo dużej ilości zabudów stolarskich. Pokoje urządzono minimalistycznie, akcenty kolorystyczne pojawiają się głównie w tkaninach. Natomiast oś wnętrza wyznacza długi hol, w którym udało się zmieścić duży regał na książki.

Ciekawym, a zarazem nietypowym wyzwaniem było uzyskanie przestrzeni, która na co dzień będzie przytulna, ale również umożliwi organizację kameralnych koncertów na pianinie.

Marta Chrapka: – Przyciągam upragnione zlecenia

– W projekcie połączyliśmy meble naszego projektu oraz klasyki światowych marek. Zdecydowanie największą ozdobą jest kuchnia, w której właściciele odważyli się na ręcznie malowaną tapetę De Gourney z motywem Korenskich gór. Przełamała ona klasyczny styl wnętrza, oparty na białych ścianach, sztukaterii i cieplej, dębowej podłodze ułożonej w jodłę – zaznacza właścicielka Colombe Design.

Więcej na: www.colombe.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kolory rodzinnego życia

Kolory rodzinnego życia

Warszawa | 29 stycznia 2023

Zaglądamy do mieszkania pasjonatów sztuki i muzyki projektu Marty Chrapki

Kobieta nie z tej epoki

Kobieta nie z tej epoki

Warszawa | 1 września 2022

Oto architektka wnętrz Marta Chrapka i ścieżka jej niezwykłej kariery!