wodowanie na Florydzie

warszawa | JARDA RUSZCZYC

10 grudnia 2014 | Design | Rzeczy |

Targi na Florydzie to jedna z największych imprez przemysłu jachtowego na świecie. To właśnie tam po raz pierwszy zaprezentowano prototyp łodzi B36, za którą stoi marka Bravo Yachts.

Mówiąc najkrócej – B36 to pomysł grupy entuzjastów jachtingu, inżynierów i projektantów łodzi, którzy połączyli swoje siły, by stworzyć nową markę i model łodzi, który przełamie stereotypy. – B36 to spełnienie naszych własnych marzeń o tym, jak powinna wyglądać i funkcjonować łódź. Od początku myśleliśmy o zbudowaniu modelu, który będzie miał poniżej 15 metrów długości, ale który zapewni użytkownikowi jakość i poczucie komfortu dotąd niespotykane w jachtach o tych gabarytach.To łódka, którą prowadzi się lekko jak zabawkę, wyjątkowo wydajna i przyjazna środowisku. I, na czym bardzo nam zależało, wzbudzająca swoim wyglądem wiele emocji  – przyznaje Krzysztof Ptak, dyrektor operacyjny Bravo Yachts.

Praca nad jachtem przebiegała bardzo szybko –  prototyp wodował w niecały rok od postawienia pierwszej kreski w projekcie. A pierwszym sukcesem nowej polskiej marki był bardzo udany debiut na międzynarodowej imprezie, jakim było tegoroczne Fort Lauderdale International Boat Show i entuzjastyczne recenzje, jakie model zebrał w środowisku.

B36 to kompaktowy jacht motorowy, napędzany dwoma silnikami Volvo Penta D3-220. B36 został stworzony jako wyzwanie dla tego, co jest obecnie dostępne na rynku, zarówno pod względem parametrów, wzornictwa, jak i opcji, które mogą być konfigurowane indywidualnie przez użytkownika. W B36 połączono doskonałe rzemiosło jachtowe najnowszymi osiągnięciami technologii, wpływającymi na poprawę wydajności łodzi, ale również na jej parametry użytkowe.

Łódź jest przeznaczona na maksymalnie 12 pasażerów, a kabina może z powodzeniem przenocować 4-osobową załogę. Jacht jest wyposażony w łazienkę i toaletę, wygodne miejsca do siedzenia, wiele użytecznych schowków, lodówkę, kuchenkę opcjonalnie – nawet w klimatyzację. Materiały wykończeniowe i kolory, ale też sam układ „umeblowania” na łodzi B36 są wybierane indywidualnie przez użytkownika.

Za wygląd łodzi odpowiada polskie studio projektowe WW Design.

Więcej: www.bravo-yachts.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Cisza na morzu

Cisza na morzu

Sztokholm | 28 marca 2020

Firma X Shore prezentuje w pełni elektryczną łódź