Tworzymy odwołując się do tożsamości miejsca

DOKI to grupa projektowa za którą stoją architekci z pracowni projektowej Studio 1:1. Projektowane przez nich przedmioty są efektem obserwacji, ale też własnych doświadczeń. Tworzą przedmioty proste i przydatne w życiu codziennym.

DOKI to trójmiejska grupa projektowa założona przez architektów Studio 1:1. Projektują elementy wyposażenia – proste obiekty: wieszaki, stoliki, świeczniki, ławki, stoły. Produkty idealne do przestrzeni prywatnych, ale i publicznych jak np. chillout room w przestrzeni biurowej. Proces produkcji odbywa się z pomocą lokalnych rzemieślników oraz małych manufaktur rodzinnych. Inspirację czerpią z otoczenia. DOKI to osiem osób oraz nowa marka o tej samej nazwie.

Powstali z początkiem 2018 roku i jak sami przyznają jest to wypadkowa wielu sytuacji. Na targi, w tym 100% London we wrześniu 2017 roku pojechali jako Studio 1:1. Zainteresowanie było spore. Na tyle, że był to impuls do powstania zupełnie nowej marki DOKI. Skąd nazwa? Doki to ulica w Gdańsku, przy której kilka lat temu mieściła się pracownia biura Studio 1:1. – Od początku naszą inspiracją była Stocznia Gdańska. Tworzymy odwołując się do tożsamości miejsca, przestrzeni kulturowej, w której żyjemy i pracujemy – mówi Wojciech Mierzwa, projektant DOKI.

Więcej na: www.doki.com.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Doki. Nowojorski styl przy Piotrkowskiej

Doki

Łódź | 25 sierpnia 2016

Nowojorski styl przy ulicy Piotrkowskiej.