TRE Produkt. Nowa marka Tomka Rygalika

TRE Produkt to nowa polska marka o globalnych aspiracjach, która powstała ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji. Jej założycielem jest znany projektant Tomek Rygalik. – Sprzedajemy już do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Azji – przekonuje w rozmowie z „Design Alive”.

Co ciekawe, sam Rygalik nie projektuje dla TRE (w ofercie ma drobne meble i akcesoria). Zatrudnia do tego dizajnerów od Polski, przez Włochy, Holandię, Japonię po Izrael? Łączy ich jeden sposób myślenia. – Nasza marka powstała z tęsknoty za rzeczami prawdziwymi – użytecznymi, trwałymi, takimi, które stają się nam bliskie, krzepią, ku którym instynktownie się skłaniamy – przekonuje twórca marki. – Produkty TRE Produkt wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów wybranych tak, by forma stanowiła jedność z funkcją.

treproduct_designalivemag - 12

Skąd pomysł na TRE Produkt?
– Od około dziesięciu lat nosiłem się z zamiarem stworzenia marki, pozwalającej wyrazić wartości, które uważam za istotne w kontekście projektowania, produkcji, konsumpcji. Kieruję się nimi w projektowaniu, a także w życiu.

Dlaczego nie projektujesz sam, tylko zatrudniasz znajomych po fachu?
– By propagować wartości ważne jest by rozszerzać grono osób zaangażowanych w przedsięwzięcie.  Liczy się jakość projektów i spójność z etosem marki. Ich pochodzenie nie ma dla mnie szczególnego znaczenia, pracujemy też z Polakami. Ważne by rozmawiać wspólnym językiem idei, rozwiązań…

Stawiacie na rynki globalne, na Polskę – mam wrażenie – mniej, dlaczego?
– Każdy rynek, także Polska, są dla nas ważne. Jesteśmy na początkowym etapie rozwoju dystrybucji i starannie ważymy decyzje, by zapewnić marce rozwój. Sprzedajemy już do wielu krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. Propagowane przez nas wartości są uniwersalne, dlatego nie mają granic. W listopadzie będziemy także w Polskich sklepach. 

Więcej na: www.treproduct.com

treproduct_designalivemag - 13

treproduct_designalivemag - 11

treproduct_designalivemag - 6

treproduct_designalivemag - 4

treproduct_designalivemag - 3

treproduct_designalivemag - 1

treproduct_designalivemag - 2

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

Tylko polski design

Warszawa | 7 lipca 2020

Zobaczcie jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem