Polski startup stworzył kabinę odnowy psychofizycznej do biur i coworków

W szybkim, pełnym wyzwań świecie wielu z nas potrzebuje miejsca, żeby się na chwilę zatrzymać i zadbać o siebie. Nie tylko w domu, ale również w pracy. Zaprojektowana przez startup z Lublina kabina odnowy psychofizycznej enzo jest technologiczną odpowiedzią na tę potrzebę. I to w świetnym stylu!

Enzo to nowoczesna, interaktywna przestrzeń, która umożliwia użytkownikom wykonywanie krótkich, efektywnych ćwiczeń relaksujących, regenerujących i poprawiających samopoczucie. Zlokalizowana w biurze, co-worku lub w przestrzeni publicznej, pozwala odwiedzającym ją użytkownikom zatrzymać się i zregenerować.

– Holistyczne spojrzenie na człowieka i jego potrzeby oraz wynikająca z nich idea dobrostanu, właściwa również dla czasu spędzanego w pracy, od dawna była w obszarze naszych zainteresowań. Nasze wysiłki skoncentrowaliśmy na wypracowaniu sposobu, który tę ideę pozwoliłby nam efektywnie i w sposób innowacyjny wdrożyć w życie. Rezultatem naszych przemyśleń i prac jest właśnie enzo – mówi Magda Rudzka, szefowa marki.

Kabina odnowy psychofizycznej enzo. Jak to działa?

Po wejściu do kabiny użytkownik wybiera jeden z trzech dostępnych programów: Relaks, Energia lub Regeneracja. Te podzielone są na liczne sesje, oferujące „wchodzącym do świata enzo” zarówno ćwiczenia ruchowe w pozycji stojącej, jak i siedzącej; różne formy i odmiany ćwiczeń oddechowych; medytacje oraz sesje oparte o specjalnie skomponowane ścieżki dźwiękowe.

Wszystkie ćwiczenia trwają od kliku do kilkunastu minut. Charakteryzują się też różnym stopniem zaawansowania; od prostych ćwiczeń ruchowych i rozluźniających np. barki, po bardziej specjalistyczne, jak choćby te bazujące na metodzie Feldenkreisa.

W zgodzie z biophilic design

Konstrukcja kabiny wykonanej z wielowarstwowych, nieprzezroczystych oraz odpowiednio wygłuszonych elementów, tworzy bardzo cichą i intymną przestrzeń. Urządzenie wyposażono w 8-kanałowy, przestrzenny system audio, pozwalający użytkownikowi zanurzyć się w specjalnie skomponowanych dźwiękach muzyki.

Design a w szczególności kształty, materiały i kolory zostały zaprojektowane, i dobrane zgodnie z koncepcją biophilic design – zapewniając poczucie bliskości z naturą. Efekt ten jest wynikiem współpracy pomysłodawców z renomowanym biurem projektowym – StudioRygalik.

– Żyjemy w czasach uświadomienia sobie, że jako ludzkość popełniliśmy wiele błędów podczas rozwoju naszej cywilizacji. Powoduje to rosnącą konieczność resetowania wartości i celów rozwojowych oraz szybkiego i skutecznego działania. Wymaga to umiejętności zarówno uczenia się, jak i oduczania się na zupełnie nowe sposoby, a także zagłębienia się w prawdziwy cel, dla którego jesteśmy na tej planecie i co możemy zrobić mądrze, łącząc siły z naturą. Kabina odnowy psychofizycznej enzo jest odpowiedzią na te wyzwania, jakie stawia przed nami współczesność i realną próbą wsparcia koniecznych zmian – mówi projektant Tomek Rygalik.

Dzięki unikalnemu designowi oraz możliwości personalizacji kolorystycznej,  enzo może być również ozdobą nowoczesnych biur, a także pełnić funkcję atrakcyjnego dodatku dla pracowników. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

Tylko polski design

Warszawa | 7 lipca 2020

Zobaczcie jak zaaranżować wnętrze tylko polskim designem

Nobonobo z Tomkiem Rygalikiem

Nowe Nobonobo

Warszawa | 12 września 2019

Nowa nazwa, nowa identyfikacja, nowe projekty Rygalika