Apartament, który pobudza jak espresso

Zdecydowanie! Apartament w Londynie ma tę moc. Pobudza jak czarna kawa, ale absolutnie nie ma nic wspólnego z tym kolorem. To mieszkanie zdecydowanie nie uspokaja. Raczej zdaje się krzyczeć: Działaj! Żyj aktywnie, szkoda dnia! Skąd pomysł na taki charakter wnętrza? To proste. To „CTRL+C” i „CTRL+V” z charakteru właściciela mieszkania.

Ten przestronny apartament z jedną sypialnią znajduje się we wschodnim Londynie. Powstał w jednej z najbardziej luksusowych inwestycji w tej części miasta, przy Coppermaker Square. Nie trzeba chyba dodawać, że luksusowy kompleks oferuje swoim mieszkańcom basen czy siłownię. Jest też przestrzeń coworkingowa, z której może korzystać młody właściciel apartamentu – osoba zdeterminowana, by żyć z pełnią energii.

Właściciel to fan gier komputerowych, ale i jazdy na rowerze czy siłowni. Mieszkanie nie mogło więc nie odzwierciedlać tych pasji. Dzięki tej determinacji również i architekci – Jordan Cluroe i Russell Whitehead z 2LG Studio – szybko wpadli na pomysł, jak powinien wyglądać apartament dla pełnego życia młodego mężczyzny

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Tak powstała wypełniona światłem przestrzeń, którą dodatkowo ożywiono kolorami. To właśnie one mają pobudzić osobę, która tam mieszka.

Całość wnętrza świetnie się komponuje z tym, co za oknem. Miejski krajobraz stanowi czwartą ścianę i jest nieodzownym dopełnieniem wnętrza tego apartamentu w Londynie. Znalazły się w nim jednak i bardziej stonowane detale. Jest czerń i srebro. Dodają nieco elegancji i nowoczesności.

Nie oszukujmy się jednak. Uwagę zdecydowanie bardziej przyciąga „uśmiechnięte” lustro czy półki niczym z kreskówki. Do tego jeszcze kolekcjonerskie zabawki i dywaniki z grafikami i mamy to, o co chodziło właścicielowi. To miejsce po prostu miało sprawiać frajdę. Sprawia?

2LG Studio ma siedzibę w południowo-wschodnim Londynie i zostało założone przez duet kreatywny Jordan Cluroe i Russell Whitehead. Ich sposób pracy ewoluował przez lata. Architekci cenią sobie kreatywność i w swych projektach mocno starają się odzwierciedlać charakter właścicieli. Prostota, elegancja, funkcjonalność i charakterystyczne kolory to ich znak firmowy.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kolorowe serce

Kolorowe serce

Kraków | 7 sierpnia 2023

75-metrowe mieszkanie w centrum Krakowa spod ręki Krzysztofa Matuszewskiego

Bliźniacze kolory

Bliźniacze kolory

Gdańsk | 11 lipca 2023

Gdańska pracownia Barak zaproponowała wnętrze pełne radosnych gier retro