Bliźniacze kolory

Projekt wnętrza bliźniaka gdańskiej Pracowni Barak to efekt nietypowej, bo w 95 proc. przeprowadzonej online, współpracy. To pierwsze tego typu zlecenie pary projektantów i założycieli studia – Barbary i Radosława Klimek.

– Inwestorzy obdarzyli nas wielkim zaufaniem. Długie miesiące spędzone na budowie zaowocowały kolorowym wnętrzem odzwierciedlającym barwne osobowości jego mieszkańców. – wspomina Pracownia Barak. 

W projekcie mieszają się róż, zieleń, pomarańcz, szarość betonu a także glinianego tynku strukturalnego na ścianach i suficie oraz spora dawka drewna: na podłodze, w postaci mebli, a nawet drewnianego sufitu (bo dlaczego nie).

Zamiłowanie właścicieli do dekoracji w postaci plakatów, grafik oraz obrazów przyjemnie wypełniło ściany całego domu.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Bliźniak składa się z 3 poziomów, a każdy z nich ma swoją osobną funkcję.

Na parterze powstała strefa dzienna z przedpokojem, toaletą, kuchnią oraz pokojem dziennym.

– Zastosowaliśmy tutaj na posadzce beton polerowany, który świetnie współgra z bielą ścian czy ciepłym odcieniem drewna. – relacjonuje Pracownia Barak. 

Dzięki zamontowaniu sklejki wraz z dębowymi listewkami na suficie wnętrze nabrało wrażenia przytulności.

Kuchnia to prawdziwe serce domu – drewniane fronty świetnie współgrają z szarością blatu wykonanego z lastryko. Do tego dwie różowe szafki  oraz pomarańczowa brama. W takiej kuchni gotowanie to czysta przyjemność.

Pracownia Barak_designalive

Pokój dzienny jest miksem kolorów oraz kształtów. W chłodne zimowe dni atmosferę podgrzewa kominek w oryginalnej formie.

Klatka schodowa zajmuje centralne miejsce w tym domu, wypełnia go i tworzy piękną formę rzeźbiarską. Pomarańczowa balustrada oraz dębowe stopnie prowadzą na górę do strefy prywatnej.

Na tym poziomie na podłodze zamiast betonu pojawił się dębowy parkiet ułożony we wzór kwadratów. Znajdują się tu trzy sypialnie, garderoba oraz pokój kąpielowy. Nie obyło się bez lastryka oraz odrobiny różu w postaci podwójnej umywalki.

Główna sypialnia to oaza spokoju z wielkim, dwumetrowym łóżkiem oraz pojemną drewnianą szafą. Tuż przy wejściu na najwyższy poziom znalazła się garderoba. Drewniane drzwi wraz z ornamentowym przeszkleniem dodatkowo doświetliły przestrzeń schodów.

Najwyższy poziom domu połączony z piętrem za pomocą metalowych schodów skrywa miejsce do twórczej pracy, dlatego tam nie zaglądamy – to przestrzeń osobista. 

Pracownia Barak_designalive

Prowadzona w Gdańsku przez Barbarę i Radosława Klimek pracownia Barak hołduje zasadzie „mniej znaczy więcej” oraz podąża za „uczciwością materiałów”. Ich styl łączy echa retro z nowoczesną kreską brył i młodzieńczym duchem łączenia kolorów. 

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zielone Flamingi

Zielone Flamingi

Wrocław | 17 sierpnia 2023

Odwiedzamy przestronny dom zaprojektowany przez Finchstudio

Kolorowe serce

Kolorowe serce

Kraków | 7 sierpnia 2023

75-metrowe mieszkanie w centrum Krakowa spod ręki Krzysztofa Matuszewskiego