Szwajcarski ascetyzm

U podnóży szwajcarsko-francuskich gór Jura powstał przestronny rodzinny dom, który w każdej chwili możemy zamienić na dwa odrębne mieszkania.

Gautschi Lenzin Schenker Architekten to szwajcarska pracownia założona przez trio: Andreas Gautschi, Dominik Lenzin i Philipp Schenker. Jednym z ciekawszym projektów autorstwa ich studia jest House in Rombach.Położony w dzielnica Aarau u podnóży gór Jura dom to ascetyczna bryła. Z daleka zachwyca pionowe ułożenie cedrowych desek. Pomiędzy nimi znajdują się niesymetryczne rozlokowane kwadratowe otwory okienne.

Monolityczny blok składa się z czterech poziomów. Piwnica skrywa pomieszczenia usługowe. Kolejne piętro to wtopiony w otoczenie garaż. Na następnej kodygnacji mieszą się sypialnie, łazienki, ale też pokój gier. Ostatni poziom to dwa zwiększające dostęp do naturalnego światła tarasy, z których rozciągają się widoki na malownicze okolice.

Elegancki dom rodzinny został przemyślany tak, by w każdej chwili można było rozdzielić z niego dwa odrębne mieszkania. Przestronne wnętrza zaprojektowano w minimalistyczny sposób – mało mebli, dużo przestrzeni, a wszystko w podkreślających to moonochromatycznych barwach.

Więcej na: www.glsarch.ch

GLS_ARCH_rombach_01_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_05_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_14_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_13_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_12_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_11_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_09_PRINT_SMALL

GLS_ARCH_rombach_08_PRINT_SMALL

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom, który patrzy

Dom, który patrzy

Zurych | 3 stycznia 2024

Odwiedzamy arch. Annę Jach i jej szwajcarski dom z ruchomym okiem na fasadzie

Brzytwa Ockhama

Brzytwa Ockhama

Conthey | 1 stycznia 2017

Beton. Dom. Góry. Tyle, ile trzeba. Ekspresja czystego utylitaryzmu.