Sztuka pośród leśnej głuszy

Pośród lasów, na górskim zboczu jednej z japońskich wysp. W takiej okolicy para artystów stworzyła miejsce pracy i eksponowania swojej sztuki.

Makoto Yamaguchi to doceniany nie tylko ilością nagród, wystaw i wyróżnień na świecie architekt. Charakteryzuje go wdrażanie śmiałych rozwiązań zamiast standardowych propozycji. Tę oryginalność i wyrafinowaną estetykę pokazał już w swoim pierwszym uznanym na świecie projekcie.

Villa/Gallery in Karuizawa to geometryczna bryła znajdująca się wśród drzew na jednym ze zboczy górskich japońskiej wyspy Honsiu. Budynek powstał dla pary artystów. Ich pragnieniem było posiadanie elastycznego miejsca pracy. Stworzono więc minimalistyczne wykonane w bieli przestrzenie, które stały się dobrym tłem dla eksponowanych tam dzieł sztuki współczesnej. Kuchnia i łazienka zostały wkomponowane w betonową podłogę. Jednakże większość obiektu została niezaaranżowana, bowiem właściciele przeznaczyli ją na miejsce zabaw, koncertów i innych performance’ów prezentowanych gościom.

Więcej na: www.ymgci.net

karuizawa_designalive2

karuizawa_designalive4

karuizawa_designalive5

karuizawa_designalive9

karuizawa_designalive10

karuizawa_designalive12

karuizawa_designalive14

karuizawa_designalive15

karuizawa_designalive16

karuizawa_designalive1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Księżniczka kropek

Księżniczka kropek

Tokio | 27 sierpnia 2023

Yayoi Kusama od 70 lat tworzy psychodeliczne, artystyczne światy

Dom odporny na wstrząsy

Dom odporny na wstrząsy

Ichinomiya | 12 stycznia 2022

Japońscy architekci w projekcie domu, który przetrwa nawet trzęsienie ziemi