Szklany spektakl pełen bestii, antybohaterów i złośliwych stworzeń [zdjęcia]

Czeski producent szkła Lasvit zachwycił w kwietniu w Mediolanie prezentując teatralną instalację „Monster Cabaret” zrealizowaną z takimi tuzami jak Alessandro Mendini, bracia Campana czy Nendo.

W bajkowej scenerii Teatro Gerolamo Lasvit pokazał zaledwie kilka gotowych produktów. Większość przedmiotów to instalacje artystyczne stworzone na zamówienie marki przez znanych i wybitnych projektantów. Alessandro Mendini, bracia Campana, Yabu Pushelberg, Nendo, Fabio Novembre, Daniel Libeskind, Maarten Bass, Moritz Waldemayer, Maurizio Galante czy dyrektor artystyczny marki Lasvit Maxima Velčovský, spojrzeli w głąb siebie i ujawnili osobiste potwory i lęki, które rzemieślnicy czeskiej manufaktury przetopili na szkło.

– Szkło jako materiał jest prawie tak wieczne jak potwory – wyjaśnia Leon Jakimič, prezes i założyciel Lasvit. – Ta kolekcja jest naprawdę wyjątkowa, nie tylko ze względu na idee, ale także pod względem kunsztu. Niektóre projekty były naprawdę trudne do wykonania przez rzemieślników. – Kabarety zawsze były miejscem spotkań pisarzy, artystów, poetów i muzyków. Są tyglem różnych pomysłów i filozofii. Trudno byłoby znaleźć lepszą scenerię, by zaprezentować kolekcję tych szklanych stworzeń, w których osadzone są tak silne historie.

Więcej na: www.lasvit.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: