Święty Łazarz, Betonhaus i perfumy

Z okien widać pyszniący się stawem przepiękny 120-letni Park Wilsona . Perfumiarnia na Łazarzu to jedna z bardziej ekskluzywnych inwestycji, jakie właśnie powstają w Poznaniu. To właśnie tu Honorata Jurga zrealizowała swój najnowszy projekt.

Poznański Święty Łazarz to jedna z najciekawszych poznańskich dzielnic. Pełna dumnych, wielkomiejskich kamienic i równie dumna z Parku Wilsona kryjącego największą w Polsce palmiarnię i Betonhaus. To żelbetowy pawilon wystawienniczy z 1911 r. projektu Hermanna Kocha i Christiana Schneidera, w którym prezentowano niegdyś trofea myśliwskie cesarza Fryderyka Wilhelma. Właśnie przechodzi on modernizację według projektu pracowni CDF Architekci, by jeszcze bardziej uświetnić jedną z najciekawszych dzielnic stolicy Wielkopolski.

W takiej lokalizacji nie można było zaprojektować niczego banalnego. Czoła wyzwaniu postanowiła stawić Honorata Jurga. Apartament, choć niewielki, bo mierzący zaledwie 61 m kw. miał stać się ucieleśnieniem luksusu i elegancji.

Architektka wnętrz Honorata Jurga, założycielka Jurga Design stworzyła projekt, w którym każdy detal ma swoje znaczenie.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Kolorystyka przestrzeni jest kompilacją stonowanych naturalnych barw. Architektka stworzyła w ten sposób atmosferę harmonii i spokoju. Ciemna i przytulna sypialnia sprzyja wypoczynkowi. Ciemna jest też łazienka. Razem pomieszczenia te kontrastują z jasną strefą salonu i kuchni utrzymanych w kolorach beżu i ciemnego drewna. Akcentami łączącymi całość są elementy w kolorze miedzi i czerwieni.

Jednym z najważniejszych wyzwań projektu było zmierzenie się z nieregularnym układem mieszkania. Jego rzut oparty jest na kątach rozwartych. Wrażenie robi też wysokie na 3 m wnętrze.

– Jedną z najodważniejszych zmian było wyburzenie ściany wąskiej sypialni i zastąpienie jej przeszkloną ścianą z wysokimi na trzy metry, rozsuwanymi drzwiami. – informuje Honorata Jurga.

W ten sposób zastosowano funkcjonalne podejście do otwierającej się przestrzeni. Meble w mieszkaniu zostały wykonane tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, jednocześnie intrygując ciekawym designem.

W salonie dominuje więc wygodna sofa w neutralnej kolorystyce, która idealnie komponuje się ze stolikiem kawowym.

Honorata Jurga subtelnie operuje detalami

Kuchnia, choć kompaktowa, prezentuje się niezwykle stylowo dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Szafki doskonale współgrają z blatem ze spieku oraz minimalistycznymi detalami, tworząc zarazem funkcjonalne i estetyczne miejsce do gotowania i spożywania posiłków.

Najciekawsza jest chyba jednak sypialnia. Jej ciemne ściany, subtelne i designerskie oświetlenie, miękki zagłówek i szafa z przeszklonymi frontami nadają pomieszczeniu charakteru luksusowej oazy spokoju.

Projekt apartamentu w inwestycji Perfumiarnia w Poznaniu to przykład udanego połączenia funkcjonalności z estetyką. Każdy element wnętrza został starannie przemyślany, tworząc harmonijną całość.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną

Zamieszkać w Żelazku

Zamieszkać w Żelazku

Poznań | 28 lutego 2023

MML postawili na niebanalne rozwiązania w projekcie mieszkania w kamienicy

Na wysokościach

Na wysokościach

Poznań | 24 stycznia 2023

Odwiedzamy mieszkanie na 18. piętrze najwyższego budynku mieszkalnego w Poznaniu