Światowa premiera kolekcji konglomeratów Silestone Loft od Cosentino

Cosentino, lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni wielkoformatowych, wprowadza na rynek nową kolekcję konglomeratów kwarcowych, odcieni inspirowanych stylem industrialnym w architekturze.

Pochodzenie tego stylu sięga początków XX wieku, kiedy w wielu miejscach zaczęto przekształcać opuszczone fabryki, duże warsztaty i magazyny w lofty. Beton, cement, widoczne belki i rury, a także celowo pozostawiona surowość przestrzeni stały się wiodącym i popularnym zjawiskiem, zmieniając industrialny wygląd w trend, który swoje odzwierciedlenie znalazł w najnowszych odcieniach kolekcji Loft Silestone.

To właśnie połączenie pomiędzy przeszłością i teraźniejszością zaprowadziło do stworzenia kolorów z kolekcji Silestone: Camden, Poblenou, Seaport, Nolita i Corktown. Każdy odcień reprezentuje jedno z kultowych miejsc o charakterystycznej historii i industrialnej estetyce odzwierciedlonej w ulicach, budynkach, meblach i dekoracjach. Nowościom kolorystycznym towarzyszy również innowacja technologiczna.  Hybriq+ jest ukłonem firmy Cosentino w stronę ochrony środowiska, rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego zarządzania. Dzięki innowacyjnej technologii, w produkcji Silestone Loft wykorzystywane są odzyskane surowce, takie jak szkło z recyklingu. To nie wszystko, dzięki technologii Hybriq+, obecność krzemionki krystalicznej została zastąpiona formułą hybrydową polegającą na wykorzystaniu surowców mineralnych i odzyskiwanych. Nowa kompozycja nadaje materiałowi nowoczesne walory estetyczne i wzornicze, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznych dla marki Silestone jakości i piękna oraz jej 25-letniej gwarancji.

Więcej na: www.cosentino.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Ekspresja Barw

Ekspresja Barw

Warszawa | 30 maja 2020

Cosentino przedstawia premierową kolekcję swoich głównych marek

Pierwszy w Polsce Hilton Resort. Wakacje z pięknym widokiem na Bałtyk

Eleganckie art-deco

Świnoujście | 29 maja 2020

Pierwszy w Polsce Hilton Resort z pięknym widokiem na Bałtyk

Premiera kolekcji Dekton Stonika hiszpańskiej marki Cosentino

Polska odsłona

warszawa | 28 maja 2019

Premiera kolekcji Dekton Stonika hiszpańskiej marki Cosentino.

Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji. Trendy na 2019

Prostota i wygoda

Warszawa | 31 stycznia 2019

Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji. Trendy na 2019.