Stypendyści Yes wyłonieni

6 maja, na Placu Wolności w Poznaniu, jury w składzie: Miśka Miller Lovegrove, Krzysztof Stróżyna, Tomek Rygalik, Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska, wybrało zwycięzców Programu Stypendialnego Yes.

Program miał wyłonić najzdolniejszych młodych projektantów. Dlatego ocenie podlegały nie tylko prace wytypowane do konkursu, ale całe portfolia projektantów. Najlepsi otrzymają wsparcie finansowe i promocyjne. Zamiast trójki, po pięciogodzinnych naradach, jury postanowiło nagrodzić nie trzy, ale cztery osoby.

yes_designalivemag - 2

Pierwsze miejsce i nagrodę główną, czyli roczne stypendium Yes, o łącznej wartości 12 tys. zł otrzymała para: Elena i Jan Lewczuk – za wspólną, wszechstronną twórczość i projekt „Rosiczka” – srebrne pierścionki, wykonane techniką odlewu.

yes_designalivemag - 16

Drugie miejsce i nagrody w wysokości 3 tys. zł otrzymała dwójka uczestników:

Ewa Stepnowska – za projekty kostiumów kąpielowych i niezwykle dojrzałe podejście biznesowe. Ewa stworzyła spójny, świetnie przemyślany i zaprojektowany brand: Bodymaps.

yes_designalivemag - 3

Aleksandra Kawałko – projektantka mody, której aspiracją jest zmienianie ulic w galerię sztuki. Podczas wystawy zaprezentowała set męski: spodnie i bluzę „Take a rest”. Jury ujęła kreatywnym spojrzeniem na modę.

yes_designalivemag - 4

Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 1,5 tys. zł zdobyła Beata Szczepaniak – autorka zmieniającej się w czasie i przestrzeni rzeźby, pt. „Porządek”. O swojej pracy mówi: – Porządek jest częściowo rzeźbą o rzeźbie, o mojej relacji z rzeźbą, w jaki sposób ją rozumiem i czym ona jest dla mnie. Jest to moja osobista definicja rzeźby.

yes_designalivemag - 5

Więcej na: www.yes.pl/program-stypendialny

yes_designalivemag - 17

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wszystko płynie

Wszystko płynie

Warszawa | 1 sierpnia 2022

Luksusowa biżuteria od polskiej marki rzemieślniczej Beller

Luksus w stylu vintage

Luksus w stylu vintage

Warszawa | 10 lutego 2022

Odwiedzamy nowy butik Jagg, który stworzyło trio znakomitych projektantek wnętrz

Energia niezwykłych kobiet

Energia niezwykłych kobiet

Poznań | 28 października 2021

Marka biżuteryjna YES świętuje 40-lecie. Oto historie kobiet, które za nią stoją