120 lat ponadczasowości

Troska o środowisko i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym są od początku istnienia firmy priorytetem we wszystkich aspektach działań Miele. Rodzinne przedsiębiorstwo od chwili powstania ponad 120 lat temu prowadzone jest w duchu ponadczasowych wartości i odpowiedzialności, a dziś, w obliczu rosnących zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi, koncentruje się na ambitnej strategii zrównoważonego rozwoju.

Strategia dotyczy zarówno procesu produkcji, funkcjonowania biur i salonów Miele na całym świecie, a także samych urządzeń, akcesoriów i detergentów oraz opakowań. Słynące z trwałości urządzenia Miele od lat projektowane i produkowane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, przy wykorzystaniu właściwych surowców i podzespołów, a zastosowane w nich rozwiązania pozwalają w trakcie eksploatacji na ograniczenie zasobów naturalnych i wydłużanie życia tkanin, naczyń, czy żywności.

Najwyższa jakość urządzeń Miele gwarantuje ich trwałość: większość z nich testowana jest na 20 lat użytkowania.

Produkty Miele słyną z niezawodności, jednak usterki, które mogą pojawić się podczas długiej eksploatacji są łatwe do naprawy dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu urządzeń i dostępności części zamiennych nawet wiele lat po zakończeniu produkcji danego modelu. Wciąż udoskonalane oprogramowania mogą być instalowanie nie tylko w nowych, ale także długo używanych urządzeniach, dostosowując je do nowych wymagań. Wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do redukowania liczby elektrośmieci.

produkty Miele

Urządzenia Miele oszczędzają wodę i energię – ogromna część ma najwyższy wskaźnik efektywności energetycznej. Firma dba jednak o to, by niskie zużycie nie odbywało się kosztem praktycznych korzyści, na przykład w odniesieniu do czasu trwania programu czy efektywności zmywania, prania, gotowania lub czyszczenia. Dzięki systemom automatycznego dozowania pralki i zmywarki na podstawie danych z czujników zużywają tylko niezbędną ilość detergentów.  

Miele dba nie tylko o trwałość produkowanych urządzeń, ale też o długie życie tekstyliów, naczyń, akcesoriów kuchennych, a także niemarnowanie żywności.

Bębny o strukturze plastra miodu w pralkach i suszarkach, krótsze czasy trwania programów w urządzeniach pralniczych i zmywarkach oraz specjalne programy chronią tkaniny i naczynia przed zniszczeniem, a ich żywotność przedłużają dodatkowo łagodne, doskonałej jakości detergenty. Z kolei wyjątkowe rozwiązania w chłodziarkach pozwalają zachować przez bardzo długi czas świeżość produktów.

Strategia zrównoważonego rozwoju słynnej niemieckiej marki

W procesie produkcji Miele wykorzystuje najlepszej jakości surowce, jak stal czy aluminium, które aż w 80% nadają się do ponownego przetworzenia. Przy produkcji ekologicznej stali używanej do wybranych kuchni i piekarników, dzięki wykorzystaniu przyjaznych dla klimatu źródeł energii i użyciu złomu stalowego, emisja CO₂ została zredukowana o ponad 66%!

Plastik w urządzeniach i opakowaniach redukowany jest do niezbędnego minimum, a w  suszarkach, odkurzaczach i ich akcesoriach oraz opakowaniach na detergenty stosowane są tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Cel firmy to 100% możliwości recyklingu przy jak najmniejszym zapotrzebowaniu na materiały pierwotne. Jednocześnie przystępując do uznanej na świecie inicjatywy Science Based Targets Miele zobowiązało się do redukcji emisji CO₂ i osiągnięcia neutralności pod względem emisji we wszystkich swoich lokalizacjach na całym świecie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Miele wprowadza nową ofertę urządzeń do zabudowy kuchennej

Rewolucja na rynku

warszawa | 21 czerwca 2019

Generacja 7000 - największa premiera w 120-letniej historii Miele.