VANK_MOVE. Stół, który porusza

Swarzędz | teks promocyjny

17 września 2016 | Architektura | Design | Rzeczy |

Funkcjonalność idąca w parze z estetyką. VANK_MOVE dowodzi, że stół z regulowaną wysokością może być nie tylko wygodnym rozwiązaniem w pracy, ale również rzeźbą w przestrzeni.

Z technicznego punktu widzenia VANK_MOVE można opisać jako stół z elektrycznie regulowaną wysokością, ze stopami i tragarzami wykonanymi z odlewanego ciśnieniowo aluminium oraz precyzyjnie frezowanym blatem z odpornej kompaktowej płyty CDF. Można się jednak domyślać, że nie tylko jego funkcjonalność wpłynęła na decyzję jury konkursu IF Design Award, które w tym roku przyznało VANK_MOVE nagrodę. – Zauważyliśmy, że wśród oferowanych na rynku stołów z regulowaną wysokością brakuje takiego, który będzie odpowiadał zarówno na potrzeby funkcjonalne, jak i estetyczne – mówi Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna VANK. – Postanowiliśmy więc stworzyć biurko, które – jak do tej pory krzesło – będzie aspirować do miana rzeźby w przestrzeni. Architektonicznie geometryczne, dopracowane w detalach i przyciągające wzrok – dodaje.

VANK-MOVE-if-design-award-1

Projektantom zależało na tym, by VANK_MOVE, z której strony by na niego nie spojrzeć ubierał przestrzeń, a jego wyróżniającym elementem pozostał znak rozpoznawczy młodej, polskiej marki – szlif aluminium. I rzeczywiście tym, co zwraca uwagę są lśniące stopy i tragarze, nadające formie wyrazistości. – Ponieważ dysponujemy odlewnią aluminium, od początku do końca mogliśmy kontrolować proces powstawania stołu – mówi Tomasz Włodarczyk, inżynier VANK. – W efekcie udało nam się zrealizować pierwotne założenia. Nie musieliśmy iść na kompromisy wynikające z konieczności dopasowania do projektu elementów konstrukcyjnych pochodzących od innych producentów.

VANK-MOVE-stol-z-regulacja-wysokosci-biuro (10)

Podobnie, jak w przypadku innych mebli VANK, stół można skonfigurować z różnych wersjach. Do wyboru są dwa rodzje blatów w 7 kolorach oraz 4 wersje tragarzy i stóp: z aluminium polerowanego, w kolorze białym, grafitowym oraz ekskluzywnym, zaawansowanym technologicznie czarnym chromie.

Więcej na: www.vank.pl/pl/produkt/move

VANK-MOVE-stol-z-regulacja-wysokosci-biuro (3)

VANK-MOVE-stol-z-regulacja-wysokosci-biuro (2)

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

VANK przedstawia mobilne meble do szybkich spotkań

VANK_CO

Poznań | 2 czerwca 2020

Mobilne meble do szybkich spotkań