Spełnione marzenie

Dla duetu architektów, Marty Komorowskiej i Bartosza Koszałka, spośród licznych projektów zrealizowanych pod szyldem pracowni bkm group ten jest zdecydowanie wyjątkowy. 70-metrowe mieszkanie w Chwarznie-Wiczlinie, dzielnicy Gdyni, zaprojektowali bowiem dla najbardziej wymagających klientów ze wszystkich dotychczasowych – dla samych siebie.

– Indywidualizm, naturalne materiały, ponadczasowy design, funkcjonalność, architektoniczna konsekwencja postawiona przed pokusą łatwego dekoratorstwa oraz szczerość i spójność projektowa – to są uniwersalne zasady, którymi kierujemy się zarówno w projektowaniu domów, jak i wnętrz – podkreślają projektanci.

Zdecydowanym atutem całego procesu projektowego i realizacji był fakt, że występując w roli zarówno architektów wnętrz, jak i właścicieli tym razem mogli mieć kontrolę nad każdym detalem – z niezbędnym wsparciem ekipy remontowej.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Aranżacja bazuje na naturalnych materiałach mających utrzymać przytulny i ciepły nastrój, prostocie oraz wysokiej jakości zapewniającej maksimum funkcjonalności.

– Pracując jako architekci chcieliśmy zaimplementować najlepsze rozwiązania, które wykorzystujemy projektując wnętrza, ale z racji tego, że projektowaliśmy dla siebie, to mogliśmy poeksperymentować z naturalnymi materiałami oraz kolorami – zauważają Marta i Bartosz.

Główną bazę kolorystyczną – złamaną biel, piaskowy beż oraz ciemne akcenty drewnianych belek przełamano wyrazistymi odcieniami cegły, jagody oraz ciemnej zieleni. Całość dopełniają różnorodne wykończenia i materiały, takie jak drewno, metal, ceramika, szkło czy miękkie tekstylia.

Wiele mebli architekci zaprojektowali osobiście – jak choćby wolnostojącą ciemnozieloną komodę na metalowych czarnych nóżkach, nie zabrakło jednak miejsca również dla ich ulubionych marek. W aranżację doskonale wpasował się okrągły stół w jadalni od BoConcept wraz z krzesłami Chic marki Profim i lampą od Aqform, a także ciemnoniebieski fotel Sits, stoliki Nooma i wygodna sofa Grunnarp z IKEA. Uwagę warto zwrócić również na obraz zdobiący sypialnię – to „Powrót do Myland” autorstwa Magdaleny Magiery.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!