Słodko w Białymstoku. Projekt 74studio

Białostocka SweetFit & Eat od lat ma swoich wiernych fanów z całego miasta. Teraz, w nowej odsłonie stworzonej przez 74studio, staje się równie smaczna, co jej desery

Nowy lokal to ponad 50 metrów kwadratowych powierzchni, w której znajduje się miejsce dla 27 gości. Wnętrze, zaprojektowane przez 74studio to piękna gra kolorów, form oraz konwencji, w której tradycyjne postrzeganie kawiarni ustępuje miejsca odważnej, loftowej formie.

Trójkątny budynek, w którym mieści się SweetFit & Eat wymagał dużo pracy nad układem funkcjonalno-przestrzennym. Ostatecznie powstał bar i część z miejscami siedzącymi. Projektant zaproponował stworzenie centralnego, okrągłego stołu barowego. Na jego blacie znalazła się obracana patera dla większego grona gości, którzy mogą się dzielić wspólnym zestawem przekąsek i ciast.

Kawiarnia_Białystok_DesignAlive - 4

Wnętrze cukierni to mieszanka współczesnych trendów z tradycyjnymi rozwiązaniami. Całość nawiązuje do soft-loftowego klimatu – pojawia się dużo elementów stalowych, ale wykończonych pastelowymi kolorami. Styl jest wynikiem charakterystycznej kubatury lokalu. Wnętrze jest wysokie, miejscami do 4 metrów, posiada cztery duże witryny, które doświetlają lokal od wschodu do zachodu słońca.

Kawiarnia_Białystok_DesignAlive - 8

Standardowy wygląd cukierni został przełamany surową, loftową aranżacją w ciepłych i pastelowych barwach, co wyróżnia SweetFit & Eat od innych tego typu kawiarni. Wykończenie podłogi to też mieszanka barw i wzorów. Znajdziemy tu i ponadczasowe terrazzo, które łączy się z mocnym wzorem czarno-białych pasów i pudrowym półokręgiem.

Kawiarnia_Białystok_DesignAlive - 3

Odrodzona po kilkumiesięcznej przerwie cukiernio-kawiarnia, oprócz stałej oferty dietetycznych ciast i deserów, dołączyła wytrawną kartę dań i przekąsek. Nowa lokalizacja w okolicach Rynku Siennego w centrum Białegostoku to również nowe udogodnienia, których brakowało w poprzednim miejscu – całoroczny ogródek, rozwiązania dla rodziców z dziećmi, parking.

Lokal: SweetFit&Eat ul. Legionowa 30 lok. 6, Rynek Sienny, Białystok.
Autorzy: arch. wn. Damian Kozłowski / 74studio

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design na słodko

Design na słodko

Londyn | 2 lutego 2022

Jak kaloryczne może być lastryko i jak smakuje betonowa kula? Sprawdzamy!

Pracownia 74studio zaprasza. Raj istnieje!

Raj istnieje!

Białystok | 12 lutego 2021

Miejsce, którego nazwa doskonale oddaje to, co znajdziemy po przekroczeniu progu

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana