Pracownia 74studio zaprasza. Raj istnieje!

Kiedy pasja do gotowania łączy się ze słabością do designu pewne jest, że restauracja, w której te zamiłowania się spotkają będzie prawdziwym rajem dla oczu i podniebienia. Dokładnie tak stało się w przypadku białostockiej restauracji Raj – miejsca, którego nazwa doskonale oddaje to, co znajdziemy po przekroczeniu progu.

74studi0 – restauracja z wegańską i wegetariańską kuchnią

Za aranżację otwartego w pierwszych dniach nowego roku lokalu odpowiadają projektanci z pracowni 74studio Damian Kozłowski i Katarzyna Fiedorczuk oraz grafik Dariusz Jabłoński. Nie tylko wystrój, ale również nazwa restauracji oraz identyfikacja są ich dziełem. Choć Raj w pierwszym odruchu nie kojarzy się z jedzeniem – w tym wypadku wegańską i wegetariańską kuchnią bezglutenową – brzmi lekko, wakacyjnie i zachęca do zrobienia sobie miłej przerwy w ciągu pracowitego dnia.

Raj to doskonały przykład na to, że restauracja nie musi być duża, by być funkcjonalna. Główna sala liczy zaledwie 27 metrów kwadratowych, jednak znajdzie się tu miejsce aż dla 24 osób. Uwaga gości skupia się głównie na miejscach barowych, stworzonych z myślą o zabieganych klientach. Dla chcących posiedzieć dłużej znajdą się też niższe stoliki ustawione wzdłuż podłużnego siedziska pod ścianą. Standardowy bar zastąpił wygodny aneks do obsługi kelnerskiej a towarzysząca mu witryna z napojami, prócz funkcji magazynowej tworzy klimat lokalu.

Restauracja 74studio – wnętrze z lat 80. z elementami modernizmu

Wnętrze utrzymano w stylistyce lat 80. połączonej z nutą modernizmu. Wypełniają je ciepłe brązy, czerwienie i oranże w różnych formach i fakturach. Podłogę wykończono lastryko, natomiast na ścianach królują kwadratowe płytki o kredowym wykończeniu. Oprócz drewnianych stołków wszystkie elementy wyposażenia zostały wykonane ręcznie przez lokalnych metaloplastyków, stolarzy i artystów. Mozaikowe blaty stolików dobrze komponują się z frontami szafek, które wypełnia modyfikowany korek.

Stonowany wystrój przełamuje centralny element lokalu – ręcznie wykonana stalowa palma, kontrastująca swoją bielą z wszechobecnym oranżem. Otaczający ją neon wypełnia wnętrze restauracji nastrojowym blaskiem. Efekt potęguje lustrzana płaszczyzna na suficie, która dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie.

Więcej na: www.74studio.pl

www.behance.net/dariuszjablonski

www.facebook.com/raj.pizzaludziewino

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mała Japonia w Białymstoku: Futu Sushi

Futu Sushi

Białystok | 6 czerwca 2020

Mała Japonia w Białymstoku