Skalska: Polska jest wzorowym uczniem

Ostatnie kilkanaście miesięcy mogłabym określić jako pierwszy krok w kierunku człowieczeństwa. Oczywiście moja diagnoza opiera się na intuicji, jednak Polacy coraz szybciej chwytają różnego rodzaju rzeczy, które dzieją się w Unii Europejskiej i są przez nią dopuszczane. Polska wykorzystuje je w bardzo dobry i mądry sposób, tutaj myślę o wszelkich nowych funduszach i rozporządzeniach. Polska bardzo szybko się uczy, jest wyjątkowo wzorowym uczeniem w całej UE. Oczywiście nie ma pewności, że jeżeli ktoś jest wzorowym uczniem i ma dyplom, to będzie wspaniałym pracownikiem i profesorem.Ostatnie kilkanaście miesięcy mogłabym określić jako pierwszy krok w kierunku człowieczeństwa. Oczywiście moja diagnoza opiera się na intuicji, jednak Polacy coraz szybciej chwytają różnego rodzaju rzeczy, które dzieją się w Unii Europejskiej i są przez nią dopuszczane. Polska wykorzystuje je w bardzo dobry i mądry sposób, tutaj myślę o wszelkich nowych funduszach i rozporządzeniach. Polska bardzo szybko się uczy, jest wyjątkowo wzorowym uczeniem w całej UE. Oczywiście nie ma pewności, że jeżeli ktoś jest wzorowym uczniem i ma dyplom, to będzie wspaniałym pracownikiem i profesorem. Ale to również oznacza, że jeżeli dobrze poprowadzimy cały system, to wyjdziemy na naprawdę dobrą pozycję.

Znajdujemy się w sytuacji, którą określa się jako stuletnią zmianę liderów. Wygląda na to, że mogą nimi stać się Polska, Meksyk czy Brazylia. Wszystko jednak zależy od nas, musimy przyjąć pozytywne myślenie. Każda decyzja podejmowana na szczeblu państwowym może jednak spowodować zmianę w wielu przestrzeniach. Z mojego punktu widzenia wygląda na to, że podążamy w dobrym kierunku. I przewiduję, że przyszłość jest w pełni nasza.

Polacy wracają z zagranicy. I będą wracać. Całe sztaby ludzi uczą się w znakomitych szkołach, pracują w bardzo dobrych firmach. O polskich nazwiskach wiele dobrych rzeczy słyszy się na całym świecie. I po ich powrocie nastąpi w Polsce boom.

To wszystko składa się na dobre przykłady. I takim pierwszym z nich niech będzie Oskar Zięta: myśli biznesowo, od materiału do formy, w nowej formule eksperymentów. Jest znakomitym przykładem tego nowego typu projektanta, który nie myśli jednostkowo, ale przemysłowo.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Czarodziejska góra

Czarodziejska góra

Bad Gastein | 8 lutego 2023

Piotr Wiśniewski z pracowni weStudio zaprojektował butikowy hotel w Alpach

Szukając perfekcji

Szukając perfekcji

Warszawa | 11 października 2022

W II edycji konkursu Wnętrze Roku SAW do zdobycia łącznie 100 000 zł