Samsung przyjazny architektom

Lodówka ma chłodzić, a telewizor to filmy, sport, generalnie rozrywka. Takie myślenie o sprzęcie AGD i RTV to już głęboka przeszłość. – Sprzęty, którymi się otaczamy, mają wpływ na nas samych, dlatego bardzo ważny jest ich design – zauważają architekci wnętrz. Sprawdzamy, dlaczego to właśnie produkty marki Samsung są jednymi z najchętniej wybieranych przez projektantów wnętrz.

Godziny uzgodnień z klientami co do charakteru i kolorystyki wnętrza to chleb powszedni dla architektów wnętrz. Do projektu trzeba też dobrać sprzęt AGD i RTV. I tu zaczynają się schody. Większość producentów nie oferuje możliwości personalizacji sprzętu, tak by dopasować go do charakteru wnętrza. Inaczej jest jednak w przypadku firmy Samsung.

– W swoich projektach staram się unikać takiej konfiguracji wnętrza, w której to telewizor byłby centralnym punktem – mówi architekt wnętrz Jacek Tryc.

Jak przyznaje, coraz częściej spotyka klientów, którzy obawiają się popsuć wnętrze pomieszczenia telewizorem. Jak się jednak okazuje, ten wcale nie musi szpecić przestrzeni.

– Bardzo często stosuję w swych projektach Samsung The Frame. Ten telewizor przypomina bowiem wiszący na ścianie obraz. Jest tak samo smukły i co istotne, również można sobie wybrać kolorystykę jego ram – zaznacza Tryc.
Samsung The Frame zmienia wnętrze apartamentu niemal w galerię sztuki. Projekt wnętrza: Jacek Tryc.

I faktycznie, The Frame można dowolnie personalizować. Tak jak wybiera się kolor ramy do płótna, w tym telewizorze można wybierać pomiędzy sześcioma kolorami ramek. Mocuje się je za pomocą magnesu, dlatego czynność ta jest wyjątkowo prosta. Warto dodać, że The Frame wyposażono w matową powłokę ekranu. Ta upodabnia go do płótna obrazu, zwłaszcza gdy wyświetlamy na nim jakieś dzieło sztuki. Światło na jej powierzchni jest rozpraszane, nie zobaczymy więc na ekranie odbić i refleksów światła.

– W moim projekcie The Frame pełni nietelewizyjną funkcję. Wyświetlane są na nim ulubione dzieła sztuki mieszkańców apartamentu – wyjaśnia Tryc.

Autorski tryb Samsung o nazwie „Sztuka” daje dostęp do dzieł wielu znakomitych malarzy. Zamiast straszyć czernią, ekran wyświetla wybrane dzieła, czyniąc z pomieszczenia galerię sztuki. The Frame jako idealny do wnętrz telewizor poleca także architektka Ada Skwira z pracowni WZ Studio.

– Jest idealny do minimalistycznych wnętrz. Dlaczego? Bo jest bardzo smukły. Tylko minimalnie odstaje od ściany – tłumaczy Ada Skwira.

Projektanci firmy Samsung, pracując nad minimalistycznym The Frame, dużą część jego elektroniki umieścili w zewnętrznym module One Connect. The Frame jest nim połączony za pośrednictwem Jednego Prawie Niewidocznego Przewodu. Dzięki temu unikamy plątaniny przewodów, gdyż np. One Connect można ukryć w komodzie i tam podłączyć takie urządzenia jak dekoder czy konsola. The Frame jest kwintesencją wdrażanej przez firmę Samsung filozofii.

Znajdź w tym pomieszczeniu telewizor! Samsung The Frame jest tak cienki jak obraz, a jego matowy ekran do złudzenia przypomina… płótno. To nie wszystko. Spersonalizować można też ramy tego wyjątkowego elektronicznego dzieła sztuki. Projekt wnętrza: Weronika Fortecka.

– Wygodne życie w przyjaznym i bezpiecznym domowym środowisku. To cel, który firma Samsung realizuje z powodzeniem od lat. Łączymy najnowsze technologie z atrakcyjnym, nowoczesnym designem, uwzględniając trendy, które wynikają z coraz bardziej różnorodnych potrzeb. Dzięki szerokiej ofercie inwestorzy i architekci oraz projektanci wnętrz mogą być pewni, że kompleksowo i spójnie pod względem designu wyposażą dom, poczynając od sprzętów AGD i telewizorów, a kończąc na klimatyzatorach i pompach ciepła – mówi Piotr Stelmachów, Vice President i Head of Consumer Electronics w Samsung Polska.

Co więcej, Samsung wnosi personalizację urządzeń AGD na całkowicie nowy poziom. Dobrym przykładem są tutaj lodówki z linii Bespoke.

Linia ta pozwala m.in. na dobór różnych modułów. Architekt, bawiąc się niczym klockami, może dowolnie łączyć ze sobą moduły chłodzące, jeśli np. klient potrzebuje więcej pojemności do przechowywania produktów. A to nie wszystko!

Architekci mogą również wybierać z gamy dziewięciu kolorów frontów. Dostępne są m.in. soczysta brzoskwinia czy satynowy błękit i wiele innych. Lodówkę Bespoke można więc kolorystycznie dopasować do wnętrza lub wręcz przeciwnie – stworzyć z niej wielokolorowe dzieło sztuki! A jeśli po pół roku klient zdecyduje, że chciałby zmienić kolor lodówki i odświeżyć wnętrze, może to zrobić samodzielnie i bez dużych kosztów.

W podobny sposób architekt wnętrz może dobrać pod względem koloru zmywarkę. Tu do wyboru są cztery kolory frontów. Można też wybrać kolor płyty indukcyjnej Bespoke. Będzie ona mieć np. białą powierzchnię ceramiczną i panel sterowania w różnych kolorach, pasujących do linii wzorniczych poszczególnych urządzeń do zabudowy. W tym przypadku ze względu na brak wymiennych frontów podobnie jak i przy wyborze piekarnika, kompaktu czy pralki o kolorze zdecydować należy w momencie zakupu. Ten efekt robi niesamowite wrażenie!

Raz, dwa, trzy… Sam decydujesz, z ilu modułów ma składać się lodówka Samsung Bespoke. Każdy z nich może mieć inny kolor lub razem tworzyć jednolitą ścianę dopasowaną do charakteru wnętrza.

Polecając designerskie produkty Samsung, architekt projektuje dla domu również bardzo nowoczesne funkcje, bazujące na najnowszej technologii.

– Dzięki inteligentnym i bezpiecznym rozwiązaniom IOT (tzw. internet rzeczy), aplikacji SmartThings do zarządzania smart home oraz niezwykle szerokiej gamie partnerów Samsung oferuje możliwość stworzenia inteligentnego domu, którym możemy łatwo sterować z poziomu jednej aplikacji w smartfonie lub za pośrednictwem ekranów najnowszych telewizorów. To doskonałe rozwiązanie pozwalające oszczędzać czas, nowoczesne i bezpieczne. Docenia je każdy, kto choć raz spróbował – wyjaśnia Piotr Stelmachów.

Co istotne, system Samsung nie zamyka się wyłącznie na produkty własnej marki. Aplikacja SmartThings pozwala na podpięcie urządzeń wielu innych producentów. Dzięki temu klient może stworzyć prawdziwe centrum dowodzenia domu, którym może zarządzać z poziomu własnego smartfona. A to wszystko łatwo, wygodnie i bezpiecznie. 

Lodówka ma być kolorowym akcentem na tle frontów szafek czy się z nimi komponować? Samsung Bespoke pozwala dobrać różne kolory paneli drzwi.
Tu jest jak na wernisażu, ale tylko jeden obraz… nie jest obrazem. Znajdź telewizor Samsung The Frame. Projekt wnętrza: Dagmara Gil
Samsung The Frame pasuje do każdego rodzaju wnętrza. Projekt wnętrza: Katarzyna Stojałowska
Masz ochotę na monochromatyczny obraz, który nie skupia na sobie uwagi? Po prostu go włącz! Projekt wnętrza: Anna Wojciechowska
Bespoke pięknie komponuje się z eleganckimi kuchniami. Tych lodówek nie trzeba chować w zabudowie. Niech lśnią!
Lodówki Bespoke pasują także i do skandynawskich wnętrz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: