Refleksja o rzeźbie. Sopocki Dom Aukcyjny zaprasza na aukcję

Bydgoszcz | Tekst promocyjny

10 listopada 2021 | Polecane | Wydarzenia |

Według Barbary Bieniulis-Strynkiewiczowej, autorki: „Refleksji o rzeźbie i sztuce w niepublikowanych tekstach”, sztuka pozwala uwznioślić życie w jego wszelkich formach, nawet banalnie monotonnych i płaskich, jest instrumentem umożliwiającym spojrzenie na świat z innego punktu widzenia.

Barbara Bieniulis-Strynkiewicz: – W naszym krótkim życiu nie zdołamy tego świata ani pojąć, ani też opanować – dobrze, jeśli zdołamy się nim zachwycić…

Słowa te odwołują się do wszystkich odłamów sztuki, ale my chcemy skupić się na tej uchodzącej za najtrudniejszą, na rzeźbie. Dzieła rzeźbiarskie może i trudniejsze w odbiorze, może i trudniejsze do kolekcjonowania, potrafią jednak jak żadne inne odmienić ich właściciela i jego sposób postrzegania świata, przestrzeń wokół niego oraz przede wszystkim, jego spojrzenie na sztukę. Umiejętnie wyeksponowana rzeźba może odmienić całe wnętrze. Pomieszczenie przeistoczy się do tego stopnia, że usunięcie stamtąd wcześniej zakomponowanej figury sprawi, iż nie odzyska ono już dawnego blasku, pozostanie nudne i bez wyrazu – bez smaku.

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z rzeźbą warto zapoznać się z działalnością bydgoskiego oddziału Sopockiego Domu Aukcyjnego, który swoją działalność skupia właśnie na rzeźbie. To miejsce jako pierwsze zaczęło organizować aukcje Rzeźby XXI Wieku, które skupiły zarówno początkujących artystów, jak i tych, którzy na stałe zapisali się na kartach historii sztuki.

Sopocki Dom Aukcyjny
Trzy Gracje, Anna Sołtysik

Wspominamy o tym przy okazji nadchodzącej aukcji poświęconej tej dziedzinie sztuki. Już 18 listopada będzie można nabyć dzieła takich artystów jak: Jakub Niewdana, Andrzej Sobiepan, Katarzyna Miściur, Arkadiusz Szwed, Magdalena Karłowicz, Janusz Jasiński i wielu innych. W ofercie aukcyjnej znajdzie się w sumie ponad 40 obiektów ze szkła, drewna, metalu, ceramiki i wielu innych materiałów. To wyjątkowa okazja, by znaleźć tak duży wybór w jednym miejscu.

Warto pamiętać, że inwestując w sztukę, nabywasz niejako cząstkę artysty – materię, która była mu najbliższą w procesie tworzenia, co jest zupełnie wyjątkowe i nieosiągalne w innych formach sztuki. Jak mawiał Stanisław Horno-Popławski, który związany był z Bydgoszczą: – Rzeźba nie wymaga komentarzy. Jedynym komentarzem jest sama rzeźba. To forma sztuki, w której każdy odnajdzie cząstkę siebie.

Aukcja organizowana przez bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego odbędzie się 18 listopada, o godzinie 19:00. Szczegóły na: www.sda.bydgoszcz.pl

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klubopiekarnia z nurtem

Klubopiekarnia z nurtem

Bydgoszcz | 22 września 2023

Ale wnętrze! Płyń z nurtem przez piekarnię a wieczorem przyjdź na imprezę