Od piątku Bydgoskie Dni Projektowe!

Po sukcesie zeszłorocznej edycji Bydgoskich Dni Projektowych nadszedł czas na kontynuację! W dniach 6-8 października Młyny Rothera po raz drugi zaproszą miłośniczki i miłośników designu na festiwalowe wydarzenia.

Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska, wieloletnia prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Fundacja Bochińskich.

Bydgoskie Dni Projektowe mają charakter miejskiego festiwalu skierowanego do aktywnych mieszkańców miasta zainteresowanych poprawą i ulepszaniem jakości życia, między innymi dzięki dobremu projektowaniu.

Festiwal skierowany jest także do profesjonalistów i profesjonalistek związanych z branżą projektową. Zeszłoroczna edycja zgromadziła łącznie ponad 16 tysięcy gości. Młyny jako organizator wydarzenia rozumieją miastotwórczą rolę w rozwoju przemysłów kreatywnych. W ten sposób chcą zachęcić do współdziałania projektantów i użytkowników oraz poszerzyć odbiór doświadczeń sztuki projektowej poprzez wydarzenia kierowane do mieszkańców miasta.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

– Energia pierwszych Bydgoskich Dni Projektowych utwierdziła nas w przekonaniu, że warto budować miejski festiwal, który łączy to, co najlepsze w tradycji bydgoskiego wzornictwa z impulsami do lepszego projektowania naszego otoczenia tu i teraz. A to wszystko w atmosferze święta, które łączy pokolenia i przyciąga ludzi aktywnych i kreatywnych – mówi Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów Rothera.

Kuratorką wydarzenia ponownie została Beata Bochińska, wieloletnia prezeska Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, badaczka trendów stylistycznych, która urodziła się w Bydgoszczy i jest absolwentką LO nr 1.

– Budowanie programu festiwalu wymaga ode mnie namysłu i wyobraźni, ale przede wszystkim wrażliwości na to, co aktualnie dzieje się dookoła. Naszą uwagę pochłaniają tematy związane z nadchodzącą epoką, gdzie coraz więcej działań przejmie sztuczna inteligencja – przekonuje Beata Bochińska.

I dodaje: – Nie sposób się do tego obszaru nie odnieść na festiwalu związanym z obszarem ludzkiej kreatywności. Będziemy zatem pytali: o piękno sięgające korzeniami do doświadczeń poprzedników, ciągłość ludzkiej myśli projektowej i nie tylko.

Bydgoskie Dni Projektowe – dla profesjonalistów i dla… dzieci

Tegoroczny program wydarzenia będzie zawierał zarówno prelekcje, jak i warsztaty. Nie zabraknie także aktywności dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będzie oczywiście wystawa, która w tym roku wypełni piękną przestrzeń Spichrza Mącznego Młynów. Goście festiwalowi będą mogli także dzielić się inspiracjami, refleksjami i dobrą energią w przestrzeni chillout oraz w festiwalowej kawiarni. Bydgoskie Dni Projektowe podczas drugiej edycji zaskoczą także ścisłymi nawiązaniami do architektury i klimatu Bydgoszczy.

Szczegółowy program tegorocznej edycji znajdziecie tutaj. My zaś jako redakcja, która objęła Bydgoskie Dni Projektowe patronatem medialnym, chcielibyśmy zaprosić na wydarzenie szczególnie dedykowane profesjonalistom takie, jak warsztaty, które poprowadzą Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz. Będą mówić między inny mi o tworzeniu nowych produktów na przykładach konkretnych wdrożeń.

Dbamy o siebie nawzajem

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

PS. Na jednej z głównych ulic Bydgoszczy, na ul. Gdańskiej, już można wypatrywać zapowiedzi Bydgoskich Dni Projektowych 2023! W witrynach pojawiły się instalacje zaprojektowane przez studentów Politechniki Bydgoskiej biorących udział w programie mentoringowym połączonym z plebiscytem konkursowym, który odbędzie się podczas weekendu festiwalowego.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Klubopiekarnia z nurtem

Klubopiekarnia z nurtem

Bydgoszcz | 22 września 2023

Ale wnętrze! Płyń z nurtem przez piekarnię a wieczorem przyjdź na imprezę