Puro Kraków Kazimierz. Hotel, który powstał z miłości do dobrego designu

W Puro liczą się przede wszystkim doświadczenia. Teraz mogą się o tym przekonać wszyscy Ci, którzy odwiedzają Kraków i wybierają nocleg na Kazimierzu. Puro Kraków Kazimierz to już piąty hotel znanej sieci.

Krakowski Kazimierz był kiedyś centrum tętniącej życiem społeczności. Przez lata zapomniana, historyczna żydowska dzielnica przechodzi wreszcie swój renesans. Przytulne kawiarnie i ukryte galerie sztuki są wypełnione lokalną bohemą. To właśnie tutaj znajduje się Puro Kraków Kazimierz. Projekt hotelu był inspirowany historią dzielnicy i dziedzictwem lokalnych rzemieślników oraz artystów, którzy przed laty nadawali Kazimierzowi wyjątkowy charakter. Hotel powstał z miłości do dobrego designu. Nocleg w nim to komfortowe i nowoczesne doświadczenie. Każdy pokój i apartament ma swój indywidualny styl i charakter, który nadaje sztuka współczesna autorstwa uznanych artystów.

Wnętrza 228 pokoi i apartamentów zostały zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Za ich wygląd odpowiada londyńska pracownia Conran and Partners. W przestrzeniach hotelu znajdują się ręcznie tkane włoskie dywany projektu firmy Golran 1898. Oświetlenie zaprojektowane zostało przez duńską ikonę wzornictwa &Tradition. W Puro Kraków Kazimierz znalazły się meble autorstwa m.in. duńskich pracowni Carl Hansen & Son, Fritz Hansen, ByLassen, Mater i Gubi, włoskich Moroso i Baxter, szwedzkiej Fogia czy hiszpańskiej Kettal. Efektem tego jest harmonijne wnętrze, idealnie współgrające z bryłą budynku zaprojektowaną przez ASW Architekci.

Marka od wielu lat współpracuje z lokalnymi twórcami. Nie inaczej było przy projektowaniu Puro na Kazimierzu. Ponieważ nieodłączną częścią dzielnicy jest street-art do współpracy zaproszony został Nawer. Artysta zaprojektował mural i detale widoczne na każdym z pięciu pięter hotelu.

Na specjalne zamówienie powstało piętnaście grafik autorstwa pięciu polskich ilustratorów (Dawid Ryski, Patryk Hardziej, Beata Śliwińska „Barrakuz”, Iza Dudzik, Ewelina Gąska) inspirowanych ich refleksjami na temat Kazimierza. Grafiki stanowią dopełnienie sypialni, tworząc niezwykłe połączenie pomiędzy ich autorami, a gośćmi hotelu.

Nocleg to jednak nie wszystko – na miejscu działają również piekarnio-kawiarnia MAK i restauracja Halicka. Zespół hotelu to pasjonaci, którzy doskonale znają Kazimierz, dlatego w ciągu dnia na gości czekają dodatkowe aktywności. To np. wydarzenia dla wielbicieli sztuki i designu czy fanów dobrej kuchni, a także osób chcących po prostu wypocząć w spa.

W 2019 roku otwarte zostaną dwa nowe hotele Puro – w Warszawie i Łodzi. Marka będzie też rozwijać się w kolejnych polskich miastach. Już wkrótce pojawi się więcej szczegółów na temat następnej inwestycji w stolicy i w Katowicach.

Więcej na: www.purohotel.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk dawnego Krakowa w nowej odsłonie hotelu Puro

Szyk dawnego Krakowa

Kraków | 8 grudnia 2020

Nowa odsłona hotelu Puro Kraków Old Town proj. Zuzy i Piotra Paradowskich

PURO Gdańsk w nowej odsłonie!

Nietuzinkowy hotel

Gdańsk | 9 grudnia 2016

W 2017 r. miłośnicy designu będą mogli cieszyć się pobytem w nowym PURO.