PURO Gdańsk w nowej odsłonie!

Gdańsk | tekst promocyjny

9 grudnia 2016 | Design | Miejsca |

Już latem 2017 miłośnicy dobrego designu będą mogli cieszyć się pobytem w nowym, przestronnym PURO w samym sercu Wyspy Spichrzów nad Motławą, a z baru usytuowanego na dachu budynku podziwiać malowniczą starówkę Gdańska.

Otwarty w 2015 roku PURO Gdańsk jest aktualnie rozbudowywany i niebawem zaskoczy swoich gości nową odsłoną! Do dyspozycji gości zostanie oddanych łącznie 211 pokoi, w tym 9 nietuzinkowych apartamentów zaprojektowanych ze szczególną dbałością o detale. Wraz z otwarciem drugiej części obiektu nastąpi także inauguracja PRISMA SPA stworzonego według innowacyjnego konceptu PURO. Powstanie także bar z tarasem na dachu oraz nowa restauracja, w której goście rozsmakują się w wyjątkowym, autorskim menu.

puro_hotel_designalive - 1

Cały hotel zostanie utrzymany w stylistyce istniejącego gdańskiego PURO, zarówno pod względem architektonicznym jak i wystroju wnętrz. Aranżacją przestrzeni hotelowych zajęło się londyńskie studio projektowe DeSallesFlint. Architekci szukali inspiracji w dawnej Wyspie Spichrzów, stąd w wystroju obecne są tkaniny z naturalnych włókien takich jak bawełna, wełna, len i skóry jak również twarde wykończenia wykonane z drewna lub stali.

W PURO Gdańsk goście będą mogli spędzić czas w otoczeniu pięknych, kolekcjonerskich przedmiotów, wysmakowanego wzornictwa i klasyków designu takich między innymi jak: Moroso, Carl Hansen&Son, Gubi, Magis, Vitra, Kettal czy Paola Lenti. Przytulnego klimatu dopełni ciepłe oświetlenie Buster&Punch oraz Foscarini, a w chłodne wieczory będzie można ogrzać się przy kominku w lobby, które jest szczególnym miejscem w hotelach PURO. Przestronne i inspirujące, z unikalną selekcją książek oraz albumów pełni rolę hotelowego „living roomu”, w którym można zrelaksować się w miłej, nieformalnej atmosferze, a także popracować czy spotkać się z przyjaciółmi przy kawie (w hotelowym lobby dostępna jest darmowa kawa z ekspresów wysokociśnieniowych).

puro_hotel_designalive - 3

PURO Hotels wspiera polskie środowisko artystyczne, dlatego też w gustownych przestrzeniach hotelowych będzie można podziwiać ręcznie zdobione prace lokalnych artystów takich jak: Michał Szlaga, Kacper Kowalski, Maria Jeglińska czy Olga Milczyńska ze School of Form. Kuratelę nad ekspozycją we wszystkich hotelach PURO sprawuje londyńskie studio Double Decker.

Rozbudowa PURO Hotel Gdańsk w 2017 roku zapoczątkuje nowy kreatywny i dynamiczny rozdział w historii PURO! Do hoteli w Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu dołączą wkrótce kolejne w Warszawie, Łodzi i na krakowskim Kazimierzu, wszystkie w ścisłych centrach miast w pobliżu najlepszych restauracji, kawiarni i zabytków.

Więcej na: www.purohotel.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk dawnego Krakowa w nowej odsłonie hotelu Puro

Szyk dawnego Krakowa

Kraków | 8 grudnia 2020

Nowa odsłona hotelu Puro Kraków Old Town proj. Zuzy i Piotra Paradowskich

Ania Kuczyńska w hotelu Puro

Dwie osobowości

POZNAń | 13 grudnia 2015

Ania Kuczyńska i jej akcesoria w hotelu Puro.