Kiedy uderzam młotkiem…

„Kiedy uderzam młotkiem dziadka, wybijając swoje nazwisko na skórze, wzruszam się. I czuję prawdziwą pasję. Dzięki niej mogę tworzyć własne rzeczy – bez pośpiechu, z cierpliwością i z moim własnym pierwiastkiem” – tak o swoich doświadczeniach opowiada Monika Przywara-Strzałka.

Ukończyła dziennikarstwo i szkołę projektowania ubioru, uczestniczyła w konkursach modowych i pracowała w agencji reklamowej. Zaczęła tworzyć projekty ubrań, to jednak  nie dawało zadowolenia. Niespełnionym marzeniem projektantki było szycie skóry naturalnej.

Pasja zaczęła kiełkować wcześnie, jeszcze w warsztacie dziadka, w pachnącej skórą pracowni, wśród profesjonalnych narzędzi i przy świetle starej lampki. Ta przestrzeń i praca zawsze były dla niej magiczne, jednak nigdy nie sądziła, że kiedyś będzie kontynuować tę pasję. Dziś, dwa piętra nad warsztatem dziadka, w swojej własnej pracowni, projektuje i szyje autorskie torby i skórzane akcesoria.

Baśniowa sesja w obiektywie Jacka Kołodziejskiego uwypukla perfekcję, prostotę i ponadczasowość fasonów autorskich toreb.

Więcej na: www.przywarastrzalka.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Odyseja estetyczna

Odyseja estetyczna

Warszawa | 7 maja 2023

Nieustraszeni dyktatorzy smaku: Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Jacek Kołodziejski

Estetyczna uczta

Materiał z duszą

Bielsko-Biała | 28 grudnia 2018

Estetyczna uczta kolorów, form, lekkości i wrażliwości.

Smaczny Krem [zdjęcia]

Smaczny Krem

Warszawa | 12 marca 2017

Polsko-francuskie bistro, które zaciera granice.