Proszę usiąść, czas na design!

Do tej kawiarni goście przychodzą nie dla kawy, lecz dla… krzeseł! Wszystko dzięki wyjątkowemu projektowi duńskiego studia Tableau i australijskiego projektanta Ari’ego Prasetya, którzy wypełnili lokal Connie-Connie, w galerii sztuki Copenhagen Contemporary, krzesłami stworzonymi przez 25 projektantów z resztek drewna .

Projektanci dostali do dyspozycji 150-metrową przestrzeń, w której stworzone przez nich meble miały nie tylko spełniać swoją funkcję, ale również korespondować z otaczającą je sztuką.

– Zależało nam, aby pokazać w jaki sposób meble mogą stać się funkcjonalnymi dziełami sztuki – mówi dyrektor kreatywny Tableau, Julius Værnes Iversen. – Zdecydowaliśmy się na pracę ze ścinkami pozyskanymi od Dinesen (duńskiej firmy produkującej drewniane meble i podłogi). Historia tej firmy od dawna mnie fascynowała, szczególnie pod względem jakości materiałów – dodaje.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Decyzję o podjęciu współpracy z aż 25 różnymi twórcami i twórczyniami studio tłumaczy wiarą w wolność i różnorodność w projektowaniu i sztuce. Jedynymi parametrami jakie narzucono projektantom była wielkość siedzenia oraz wymóg, aby krzesło było wygodne.

Prasetya, który wraz z Tableau przewodniczył przedsięwzięciu, stworzył trzy krzesła, a także był odpowiedziany za realizację nowego baru.
Aby podkreślić ekspozycję mebli wnętrze Connie-Connie zostało przemalowane na zielony kolor kontrastujący z naturalnym odcieniem drewna, a zarazem nawiązujący do pochodzenia wykorzystanych materiałów. Każde krzesło można nabyć bezpośrednio w Galerii oraz na stronie Tableau, zarówno jako oryginał, jak również w formie reprodukcji.

Twórcami biorącymi udział w projekcie Tableau i Ari’ego Prasetya byli między innymi Among Other ThingsAnna Clarisse Holck WæhrensAnne BrandhøjArnaud Eubelen, Bram VanderbekeCarsten In Der ElstDavide RoncoFrederik GustavJacob Egeberg, Janis Karasevskis, Kevin JosiasKim LenschowKristine MandsbergLaurids GalléeMads HilbertPablo Dorigo SemperePaul CournetPettersen & Hein, Pil Whitta, Natalie P Koerner oraz Thomas Gayet.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Stolarz wabi sabi

Stolarz wabi sabi

Warszawa | 5 sierpnia 2022

Miłość do drewna podąża za nim gdziekolwiek się uda: Maciej Gąsienica Giewont