Premiery marki TON

mediolan | PROMOCJA

9 maja 2014 | Design | Rzeczy |

Krzesło i krzesło barowe Merano oraz stół Stelvio. Te nowości młodego projektanta Alexandra Guflera zaprezentowano przez TON podczas tegorocznych Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.

– Chciałem stworzyć modele tak proste i funkcjonalne jak pozwala ich kształt. Chciałem aby krzesła wywierały  wrażenie estetyczne jak rzeźby, ale z drugiej strony muszą być wygodne i praktyczne jak tylko to możliwe – mówi Alex Gufler. – Krzesła i hokery Merano to kombinacja postawy wykonanej z litego drewna i harmonicznych kształtów giętej sklejki na siedzisku i oparciu. Dzięki zaawansowanej technologii są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników. Możecie wybierać spośród dwu wysokości krzeseł barowych, a krzesło jest sztaplowane” dodaje. TON oferuje te modele wykonane z drewna buka, dębu lub orzecha amerykańskiego, również w wersji tapicerowanej.

Te same zasady zostały zastosowane podczas tworzenia stołu Stelvio. Alex opisuje swój model jako „duży stół z solidnymi nogami, zaokrąglonymi krawędziami i ponadczasowym wzornictwie”. Nie zapomniał również o praktycznym wymiarze tego modelu. Ponieważ nie ma oskrzyni pod blatem, pasuje nie tylko do krzeseł, ale z łatwością umieścimy pod fornirowanym blatem również fotele.

Poprzez swoje innowacje, designer stworzył nie tylko elegancki wzór pasujący do różnych typów wnętrz prywatnych i komercyjnych, ale skompletował też rodzinę Merano, zaprezentowaną przez TON w 2010 roku. Fotel Merano – ikona designu, zdobył szereg prestiżowych, międzynarodowych nagród, włączając w to Red Dot Design Award i Good Design Award.

Premierowe modele Merano i stół Stelvio z Kolekcji Mediolan 2014 już są w sprzedaży. Oglądać i testować można na ekspozycji w Showroomie TON w Warszawie, a już wkrótce również na ekspozycjach w większych miastach Polski. Zapraszamy do samodzielnej konfiguracji na stronie www.ton.eu Już teraz możesz zobaczyć najnowszą kolekcję oraz pozostałe modele w dowolnej tkaninie i wybarwieniu, wystarczy wejść na wybrany model wybrać materiał, tkaninę i gotowe.

Alexander Gufler. Urodził się w włoskim Merano, ale aktualnie pracuje w Wiedniu. Naukę rozpoczął w niemieckiej szkole jubilerów w Pforzheim, lecz od 2003 skupił się na wzornictwie przemysłowym. Ukończył studia na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Wiedniu pod kuratelą znakomitych profesorów: Bořek Šípek, Rosse Lovegrove, Hartmut Esslinger i Paolo Pivo. Od 2004 współpracuje z AWS Design w Wiedniu. Brał udział w wystawach w Kolonii, Pure Austrian Design, BLICKFANG w Tokio 100% East – Wystawa wzornictwa w Londynie, Pure Austrian Design podczas Designblok w Pradze i Barcelonie.

Marka TON powstała w 1953 wydzielając się jako niezależna  spółka z rodziny Thoneta, w miejscu w którym w 1861 roku Michał Thonet rozpoczał produkcję mebli – w Bystřice pod Hostýnem. Jest to najstarsze miejsce na świecie, gdzie produkuje się meble tradycyjną metodą gięcia parą wodną. Technologia była próbowana i testowana przez wiele lat i nasze aktualne innowacje gwarantują jakość produktów, starannie selekcjonowanych z pomocą szanowanych designerów. Nasze produkty to nie tylko elementy z drewna, ale wygodne krzesła do rodzinnych stołów, eleganckie wyposażanie każdego wnętrz, również stylowe komplety do nastrojowych kawiarni. Te fakty są potwierdzone nie tylko przez zadowolonych klientów z ponad 60 krajów świata, ale również przez wiele nagród, takich jak Red dot Design Award i Good Design dla fotela Merano,  Red dot Honourable mention dla wieszaka Petalo, Interior innovation award dla stołka barowego Rioja, Good Design Award dla foteli Mojo and Tram i Producent Roku 2010 Producer przyznany przez Czech Grand Design.

Więcej Informacji
Iwona Piskorz
Dyrektor Marketingu TON Polska
tel.:    +48 22 406 20 00
gsm:  +48 693 429 318
email: marketing@tonpolska.pl; Warszawa@ton.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: