Słoneczna Portugalia na stołecznym Wilanowie

Syta, mieszkanie na Wilanowie zaprojektowane przez pracownię Mili Młodzi Ludzie nie jest typowym rodzinnym mieszkaniem. Główną inspiracją podczas jego urządzania były podróże inwestorów, między innymi do miasta w skale Monsanto w Portugalii. Z zachwytu tym miejscem przewrotne serce mieszkania stanowi centralnie umiejscowiony złoty kamień.

Mieszkanie na warszawskim Wilanowie niczym słoneczna Portugalia

Mieszkanie w oryginalnym układzie funkcjonalnym miało tylko salon z aneksem oraz dwa pokoje. Takie rozwiązanie było jednak niewystarczające dla rodziny z dziećmi.

– Aby właściciele nie musieli spać w salonie, zmieniliśmy jego układ wkładając w środek kubik tworzący sypialnię, którą zamyka wspomniany złoty kamień – wspomina Przemysław Nowak z grupy projektowej Mili Młodzi. Pomieszczenie jest przechodnie, a na jego końcu znajduje się łazienka.

Rozwiązania takie jak drzwi od podłogi do sufitu, nieotynkowane ściany i sufity, nadały projektowi surowego klimatu. Wszystko uzupełnia betonowa, wylewana posadzka oraz surowe elementy konstrukcyjne, takie jak słupy żelbetonowe.

– Tam, gdzie tylko można było, zostawiliśmy deweloperski stan, również po to, ograniczyć nadprodukcję zbędnych elementów wyposażenia wnętrz – dodaje Lech Moczulski.

Mili Młodzi Ludzie

Grupa projektowa założona przez Lecha Moczulskiego i Przemysława Nowaka w 2012 roku. Od tego czasu w ich portfolio pojawiło się wiele realizacji wnętrz prywatnych – domów, mieszkań, kawalerek, a także projekty wnętrz użyteczności publicznej: m.in. piekarni z kawiarnią w Katowicach – Lokal Bakery, rewitalizacja zabudowań ośrodka rekreacyjnego Rusałka w Poznaniu, czy apartamenty na wynajem – Galeria w Poznaniu. Współpracują zarówno z klientami indywidualnymi, jak i i instytucjonalnymi. Aktualnie poszerzają zakres działalności o architekturę kubaturową. Mają na swoim koncie także projekty produktów, takich jak system oświetlenia biurowego, wiele rodzajów mebli oraz lamp. Powstawały one zwykle na potrzeby konkretnych realizacji, aby wpisywały się one w kontekst zastanej przestrzeni. Dobra znajomość materiałów pozwala MML na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do wymagań inwestora. Więcej na: www.milimlodziludzie.com

Powiązane artykuły:

Tam, gdzie swobodnie płyną myśli

Apartment XVII

Lyon | 20 kwietnia 2020

Mieszkanie w Lyonie zaprojektowane dla młodego naukowca