Zegarki dla dynamicznych ludzi

Dynamiczny design i precyzja wykonania od lat kojarzone są z marką Porsche. Ponadczasowe projekty samochodów, z którymi głównie kojarzona jest marka to jednak nie wszystko. Teraz świat Porsche to także zegarki, którym trudno się oprzeć.

Porsche Design Timepieces – prezentacja zegarków tej marki odbyła się 18 stycznia 2024 r. w winiarni Mielżyński Gdańsk. Z kilkoma topowymi modelami zegarków zebrani goście mogli się zapoznać dzięki organizatorowi Porsche Centrum Sopot.

Linia Porsche Design Timepieces potrafi zawładnąć zmysłami każdego wrażliwego na wysmakowany design konesera pięknych przedmiotów.

Sam wygląd to jednak nie wszystko. Niezbędna była także szczegółowa prezentacja niezwykłych możliwości prezentowanych chronometrów. Dokonała jej ceniona dziennikarka Magda Piekarska, znana także ze swego zamiłowania do wysokiej klasy zegarków. Podzieliła się wiedzą na ich temat między innymi w zakresie tego, jak można je spersonalizować, by lepiej odpowiadały oczekiwaniom użytkownika.

Zorganizowanej przez Porsche Centrum Sopot prezentacji towarzyszyła przygotowana przez winiarnię Mielżyński Gdańsk degustacja win, a także kolacja w formie live cooking.

Jak informuje marka Porsche, korzystając ze specjalnie opracowanego konfiguratora, każdy może sam stworzyć własny zegarek w oparciu o własne preferencje projektowe. Od etui po pasek, a nawet osobisty grawer. Do wyboru jest do 6 milionów możliwych kombinacji.

Sama tarcza zegarków linii Porsche Design Timepieces zawsze jednak do złudzenia przypomina obrotomierz kultowego Porsche 911. Ile tu sportu i dynamiki!

Zegarki wykonano z najwyższej jakości materiałów – tych samych, z których słyną auta Porsche. To np. tytanowy pasek czy alternatywnie miękka skóra nawiązujące do kolorystyki wnętrza kultowej 911-tki.

Porsche Design Timepieces

Projekty zegarków zostały stworzone przez Porsche Design Studio. Studio założył w 1972 r. w Stuttgarcie prof. Ferdinand Alexander Porsche, który zwykł mawiać:

– Jeśli analizujesz funkcję przedmiotu, jego forma zazwyczaj staje się oczywista.

Tą zasadą marka Porsche kieruje się do dziś. Dowodem na sukces tego przekonania są dziś samochody i zegarki właśnie.

Wybrane zegarki z linii Porsche Design Timepieces można zamawiać w Porsche Centrum Sopot. 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W strefie marzeń

W strefie marzeń

Gdynia | 10 października 2023

75-lecie sportowych samochodów Porsche i wydarzenia przekraczające granice

Porsche Pani

Porsche Pani

Wybrzeże Chorwacji | 28 listopada 2017

Premiera nowego Porsche Panamera [zdjęcia, wideo]

Kochanie, zróbmy to jeszcze raz!

Porsche Carrera

Bielsko-Biała | 9 czerwca 2015

Porsche Carrera 4 GTS, w którym wszystkie zmysły wariują.