Polski projekt doceniony w Europie

European Property Awards kolejny raz nagradza polską pracownię. W kategorii Interior Design Private Residence najlepszy okazał się projekt Domu Kwadrantowego stworzony przez pracownię Pulva.

Konkurs European Property Awards co roku wskazuje najlepsze projekty architektoniczne i projektantów z krajów europejskich. W tegorocznej edycji nagrodę za najlepszy projekt w kategorii „Interior Design Private Residence” otrzymało studio architektury wnętrz Pulva, które już od ponad dekady specjalizuje się w projektowaniu apartamentów, domów i dużych rezydencjach.

Dom Kwadrantowy. O budynku podążającym za słońcem opowiadają nam jego architekci i właściciele

Doceniony przez jury projekt to wnętrze domu jednorodzinnego zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie. Budynek powstał we współpracy dwóch biur architektonicznych – Kwk Promes odpowiedzialnego za bryłę – oraz pracowni PULVA odpowiedzialnej za architekturę wnętrza. Prace projektowe trwały od 2013 roku, a sam proces budowy został zakończony w 2018. Dom uzyskał nazwę „kwadrantowy” za sprawą zewnętrznego ruchomego tarasu podążającego za słońcem. Jest to ruchomy moduł inspirowany kwadrantem, dawnym przyrządem służącym do wyznaczania pozycji gwiazd.

Quadrant House

Quadrant House

Pulva_designalive - 6

Quadrant House

Quadrant House

Quadrant House

Pulva

Studio architektury wnętrz, założone w 2009 roku przez Adama Pulwickiego, specjalizuje się w projektowaniu wnętrz najwyższej jakości dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i firm. W pracowni działa profesjonalny zespół architektów wnętrz, dla którego najważniejsza jest estetyka i jakość tworzonej przestrzeni. W portfolio Studio Pulva znajdują się projekty domów i apartamentów w wielu pięknych miejscach w Polsce.

Adam Pulwicki. Architekt wnętrz z ponad 20-letni doświadczeniem. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Załozyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W zawodzie pracuje od 1998 roku, współtworzył pracownię architektoniczno-wnętrzarską Arc Architekci. W 2009 roku założył własne studio architektury wnętrz Pulva.

Pulva_designalive - 2

Pulva_designalive - 1

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dom pod koronami

Dom pod koronami

Warszawa | 21 listopada 2023

Dom na medal! Pracownia Hola Design za jego projekt dostała nagrodę!

Stonowana równowaga

Stonowana równowaga

Krotoszyn | 22 lutego 2023

Pracownia Pulva przeprowadziła metamorfozę domu tworząc minimalistyczną ostoję

Bez kompromisów

Bez kompromisów

Warszawa | 6 grudnia 2022

Pracownia Pulva zaprojektowała wnętrza kancelarii PCS Littler

Miejsce dobrych relacji

Miejsce dobrych relacji

Warszawa | 18 listopada 2022

Adam Pulwicki opowiada o kulisach powstania dwóch nowych salonów jego projektu