Polska bezalkoholowa

Galeria No Wódka prezentująca osiągnięcia polskich projektantów działa od kilku miesięcy w Berlinie. Uwagę przykuwa nie tylko przewrotną nazwą – choć dla wielu odbiorców może mieć kluczowe znaczenie.

No Wódka powstała w dobrym, ludzkim odruchu zerwania z nieprzyjemnymi stereotypami dotyczącymi Polski i Polaków. Dlatego w galerii nie tylko nikt nie znajdzie tanich alkoholi i papierosów, ale przede wszystkim natknie się na polskie projekty ostatnich lat. Co ciekawe, za projekt wnętrz nie odpowiadało żadna z berlińskich pracowni lecz warszawskie studio Kontent, które zdecydowało się nie tylko na minimalistyczne ale i niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Frontowa część galerii jest ruchoma, dzięki temu można ją swobodnie adaptować do charakteru ekspozycji – No Wódka bowiem otwiera się nie tylko na polskich projektantów ale również twórców związanych ze sztuką.

W galerii są prezentowane  realizacje m.in. grup Tabanda, Kafti, Fivetimesone, Zieta Prozessdesign, Malafor czy Modus Design. Pomysłodawczynią No Wódka jest Aleksandra Kozłowska, galeria mieści się przy Pappelallee pod numerem 10.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Pełna równowaga

Pełna równowaga

Berlin | 14 listopada 2022

W tym projekcie liczył się zarówno rodzinny relaks jak i częste prywatki