Polska bezalkoholowa [wideo]

Galeria prezentująca osiągnięcia polskich projektantów działa od kilku miesięcy w Berlinie. Uwagę przykuwa nie tylko przewrotną nazwą – choć dla wielu odbiorców może mieć kluczowe znaczenie.

No Wódka, bo tak nazywa się galeria, powstała w dobrym, ludzkim odruchu zerwania z nieprzyjemnymi stereotypami dotyczącymi Polski i Polaków. Dlatego w galerii nie tylko nikt nie znajdzie tanich alkoholi i papierosów, ale przede wszystkim natknie się na polskie projekty ostatnich lat. Co ciekawe, za projekt wnętrz nie odpowiadało żadna z berlińskich pracowni lecz warszawskie studio Kontent, które zdecydowało się nie tylko na minimalistyczne ale i niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Frontowa część galerii jest ruchoma, dzięki temu można ją swobodnie adaptować do charakteru ekspozycji – No Wódka bowiem otwiera się nie tylko na polskich projektantów ale również twórców związanych ze sztuką.

W galerii są prezentowane  realizacje m.in. grup Tabanda, Kafti, Fivetimesone, Zieta Prozessdesign, Malafor czy Modus Design. Pomysłodawczynią No Wódka jest Aleksandra Kozłowska, galeria mieści się przy Pappelallee pod numerem 10.

Więcej: www.nowodka.com www.kontent.com.pl

Powiązane artykuły:

Fuzja sztuk

Fuzja sztuk

Berlin | 6 lutego 2016

Boetzow Berlin. Fuzja sztuki współczesnej i kulinarnej.

Misja Berlin

Misja Berlin

berlin | 3 października 2014

"Berlin Poland 2013-2014" już w listopadzie.