Pierwszy w Polsce Hilton Resort. Wakacje z pięknym widokiem na Bałtyk

W Świnoujściu otwarto pierwszy w Polsce Hilton Resort. Do dyspozycji gości jest tu 173 pokoi i apartamentów, każdy z prywatnym balkonem.

Styl hotelu można opisać jako eleganckie art-deco, łączące stonowane kolory z wyrafinowanymi fakturami i materiałami najwyższej jakości. Projekt Hilton Resort ściśle związano z otoczeniem. Wygląd budynku i jego wnętrz został zainspirowany morzem. W przestrzeni dominują zaokrąglone, faliste kształty oraz naturalne kolory ziemi i morskiej flory. Te spójne, ale intrygujące formy, kolory i faktury, zastosowane w całym obiekcie, dały poczucie komfortu. Pozwaliły jednocześnie postrzegać przestrzeń w sposób wielowymiarowy – mówi Łukasz Pisarek, główny architekt Zdrojowa Invest.

W wielu miejscach pojawiły się materiały hiszpańskiej marki Cosentino, lidera w branży płyt wielkopowierzchniowych. Wiele powierzchni w hotelu pokryto konglomeratem kwarcowym Silestone by Cosentino, w jednym z jego najbardziej eleganckich odcieni – Eternal Calacatta Gold. Materiał ten, zastosowano na wielu płaszczyznach o łącznej powierzchni blisko 700 m kw.  Stworzył – w połączeniu z różnorodnymi teksturami i ciepłymi tonami drewna – niezwykle stylową przestrzeń.

– Projekt musiał spełniać najwyższe wymagania estetyczne, a jednocześnie zapewniać trwałość wdrożonych rozwiązań i produktów. Aby to osiągnąć, po etapie projektowania wszystkie propozycje materiałów zweryfikowano przez wykonawców. Niektóre elementy z kamienia naturalnego zastąpiono przez Silestone, szczególnie ze względu na jego właściwości i odporność na czynniki zewnętrzne – dodaje Łukasz Pisarek.

Więcej na: www.cosentino.comwww.hiltonhotels.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk i elegancja!

Szyk i elegancja!

Poznań | 19 września 2023

Premiera kolekcji Silestone Le Chic podczas otwarcia Centrum Cosentino Poznań

Chata z piernika

Chata z piernika

Szczawno-Zdrój | 20 czerwca 2023

Odwiedzamy oryginalny dom Jagny Niedzielskiej, propagatorki idei Zero Waste