Pierwszy w Polsce Hilton Resort. Wakacje z pięknym widokiem na Bałtyk

W Świnoujściu otwarto pierwszy w Polsce Hilton Resort. Do dyspozycji gości jest tu 173 pokoi i apartamentów, każdy z prywatnym balkonem.

Styl hotelu można opisać jako eleganckie art-deco, łączące stonowane kolory z wyrafinowanymi fakturami i materiałami najwyższej jakości. – Projekt Hilton Resort jest ściśle związany z otoczeniem. Wygląd budynku i jego wnętrz został zainspirowany morzem. W przestrzeni dominują zaokrąglone, faliste kształty oraz naturalne kolory ziemi i morskiej flory. Te spójne, ale intrygujące formy, kolory i faktury, zastosowane w całym obiekcie, dały poczucie komfortu, pozwalając jednocześnie postrzegać przestrzeń w sposób wielowymiarowy – mówi Łukasz Pisarek, główny architekt Zdrojowa Invest.

W wielu miejscach pojawiły się materiały hiszpańskiej marki Cosentino, lidera w branży płyt wielkopowierzchniowych. Wiele powierzchni w hotelu zostało pokrytych konglomeratem kwarcowym Silestone by Cosentino, w jednym z jego najbardziej eleganckich odcieni – Eternal Calacatta Gold. Materiał ten, zastosowany na wielu płaszczyznach o łącznej powierzchni blisko 700 m kw, stworzył – w połączeniu z różnorodnymi teksturami i ciepłymi tonami drewna – niezwykle stylową przestrzeń.

– Projekt musiał spełniać najwyższe wymagania estetyczne, a jednocześnie zapewniać trwałość wdrożonych rozwiązań i produktów. Aby to osiągnąć, po etapie projektowania wszystkie propozycje materiałów zostały zweryfikowane przez wykonawców. Niektóre elementy z kamienia naturalnego zostały zastąpione przez Silestone, szczególnie ze względu na jego właściwości i odporność na czynniki zewnętrzne – dodaje Łukasz Pisarek.

Więcej na: www.cosentino.comwww.hiltonhotels.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Światowa premiera kolekcji konglomeratów Silestone Loft od Cosentino

Industrialnie

Warszawa | 9 października 2020

Nowa kolekcja Cosentino inspirowana architekturą

Ekspresja Barw

Ekspresja Barw

Warszawa | 30 maja 2020

Cosentino przedstawia premierową kolekcję swoich głównych marek

Premiera kolekcji Dekton Stonika hiszpańskiej marki Cosentino

Polska odsłona

warszawa | 28 maja 2019

Premiera kolekcji Dekton Stonika hiszpańskiej marki Cosentino.

Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji. Trendy na 2019

Prostota i wygoda

Warszawa | 31 stycznia 2019

Blaty kuchenne z tworzyw nowej generacji. Trendy na 2019.