Zatwierdzono w latach 70.

W ponadczasowym budynku, który ma świetne kości, objętość i światło, Piercy&Company podjęli się zaprojektowania wnętrz dla pięciu dwupoziomowych apartamentów w ramach przebudowy Centrum Telewizyjnego BBC w White City w zachodnim Londynie.

Brytyjskie studio odwróciło porządek zwyczajowych aranżacji, umieszczając przestrzenie mieszkalne nad sypialniami, aby w pełni wykorzystać niezwykłe widoki na panoramę miasta. 

Żłobkowane marmurowe ściany i teksturowane drewniane panele tworzą wyrazistą i namacalną paletę materiałów, unikając nowości na rzecz uczciwych tworzyw, które są solidne i ponadczasowe, jak i sam budynek, w którym się mieszczą.

Na tak przygotowany grunt wkroczył kreatywny duet: projektantka mody Bella Freud i Maria Speake, współzałożycielka studia Retrouvius zajmującego się rekultywacją i projektowaniem. Wspólnymi siłami przeniosły atmosferę tętniącego życia lata 70. do wnętrz jednego z apartamentów.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

 

To, co zaproponowały to nie ukłon w stronę estetyki retro tylko jak to radośnie ujęła Speake:

— Nie jakiś hipisowski szyk. To porno z lat siedemdziesiątych! 

W tym projekcie Freud i Speake sięgnęły po odważne kolory, eklektyzm i przepych lat 70., dekorując większość pomieszczeń mieszkalnych w zdefiniowanych barwach.

Piercy&Company_designalive

W głównym salonie błyszczące czarne sofy z wypalonymi pomarańczowymi poduszkami kontrastują ze szmaragdowozielonym dywanem. Z tyłu znajduje się długi szklany stół jadalny otoczony plecionymi krzesłami z trzciny cukrowej, które uzupełniają sąsiednie ściany pokryte jutą.

Powierzchnie w głównej sypialni zostały pomalowane na głęboką wiśniową czerwień.

Piercy&Company_designalive

Klatka schodowa ze schodami przylegającymi do ściany prowadzi do kuchni, która została wykończona w zdecydowanie bardziej neutralnej palecie kolorystycznej. Ma jasne szafki, podłogę z jasnego drewna. Rowkowana ściana nad planem jest wykonana z białego marmuru.

Na tym poziomie znajduje się również przytulna wersalka ze ścianami z korka i zamszową sofą w kolorze piaskowym, która usadowiona jest na puszystym dywaniku. 

Piercy&Company

Zespół biura składa się ze 110 architektów, projektantów, badaczy oraz zespołu ds. komunikacji pracujących w przestrzeni studyjnej. Działania studia opierają się na pasji do materiałów, formy, technologii i rzemiosła. Piercy&Company tworzy projekty we wszystkich skalach w niektórych z najbardziej historycznych i wrażliwych lokalizacji w Wielkiej Brytanii. Od zleceń meblowych i prywatnych domów po współpracę z międzynarodowymi firmami i markami modowymi w ich londyńskich siedzibach, wszystkie projekty mają ten sam poziom intymności i uważności. Architektura Piercy&Company kładzie nacisk na studiowanie kontekstu – historycznego, środowiskowego, kulturowego i ekonomicznego. Projektanci wierzą, że miasta stale ewoluują, a budynki muszą być przystosowane do zmian ekonomicznych, technologicznych i behawioralnych.

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dogonić marzenia

Dogonić marzenia

Londyn | 20 grudnia 2023

Ola Jachymiak robi międzynarodową karierę i tworzy wnętrza od Londynu po Paryż!