Piękno i funkcjonalność

„Beautifully functional” to hasło będące motywem przewodnim firmy Profim na tegorocznych targach Orgatec w Kolonii. Piękno i funkcjonalność to dla marki dwie nierozłączne ikony.

Profim był obecny na jesiennych targach Orgatec w Kolonii już po raz dziesiąty. Tym razem firma przygotowała aż siedem premierowych kolekcji i prezentowała się na stoisku o powierzchni 500 m kw.

4Profim stand

Jedną z nowości była rodzina krzeseł obrotowych Violle zaprojektowana przez niemieckie biuro projektowe ITO Design. Violle to produkt klasy premium w segmencie foteli pracowniczych o wyjątkowo eleganckiej i przemyślanej formie. Wyróżniającym elementem jest aluminiowa rama oparcia, która łącząc się z podłokietnikami tworzy harmonijną linię. Violle to również najwyższy poziom ergonomii. Krzesło posiada innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w niezbędne, łatwo dostępne regulacje, które zostały w pełni zintegrowane z siedziskiem, tworząc płynną estetyczną formę.

Violle_Profim_01_HR

Kolejną premierę stanowiły wysublimowane zestawy soft seating i kompaktowe fotele do stref spotkań autorstwa francuskiego projektanta Christophe’a Pillet – Chic, Chic Air i Chic Tables. Kolekcja Chic to przykład koncentracji na lekkości i dopracowanej formie – tym, co najważniejsze w mniej formalnych, ale wciąż eleganckich przestrzeniach jak kawiarnie, restauracje, strefy dla gości czy biurowe i hotelowe lobby. W kolekcji znajdziemy krzesło na cienkim metalowym stelażu lub w wersji na drewnianych nogach oraz fotel na bazie obrotowej z funkcją pamięci powrotu.

Chic_Profim_01_HR

Druga z kolekcji to Chic Air – niezwykle lekkie w formie meble, które wyróżnia minimalistyczny, wysublimowany design. Kompaktowe krzesła i ławki są nieszablonowe, delikatne i doskonale nadają się do miejsc spotkań. Utrzymany w tej samej konwencji, nieco niższy fotel to też przykład wyjątkowo lekkiego wzornictwa, które najlepiej sprawdza się w mniej formalnych, ale wysublimowanych wnętrzach. Uzupełnieniem obydwu kolekcji są stoliki Chic Tables, dostępne w niższej wersji kawowej i wyższej restauracyjnej.

Chic_Air_Profim_01_HR

Multifunkcjonalne krzesła sklejkowe Com to najnowszy projekt Paula Brooksa. Można je dowolnie konfigurować, wybierając spośród pięciu rodzajów baz i trzech kształtów kubełków, dzięki czemu świetnie się sprawdzą się w wielu różnych przestrzeniach, od audytoriów, przez sale spotkań, po stołówki dla pracowników. W kolekcji znajduje się cała gama elementów dodatkowych umożliwiających łączenie krzeseł w rzędy, numerację czy sztaplowanie, co przydaje się zwłaszcza podczas organizacji dużych wydarzeń.

Com_Profim_01_HR

Następną nowością prezentowaną na targach były stołki Mickey – kolejny projekt ITO Design. Ich wyjątkową zaletą jest możliwość odchylania na boki a tym samym podążania za pozycją osoby siedzącej. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na dynamiczne korzystanie z produktu – jako klasycznej niskiej pufy lub jako wsparcia podczas pracy na stojąco. Uchwyt do regulacji amortyzatora umożliwia dodatkowo łatwe przenoszenie pufy z miejsca na miejsce, dzięki czemu idealnie nadaje się do spontanicznej pracy w grupie.

Mickey_Profim_01_HR

Kilka z istniejących kolekcji firma zaprezentowała w zupełnie nowych odsłonach dzięki czemu meble zyskały zupełnie nową funkcjonalność. SoftBox projektu Paula Brooksa został wyposażony w akustyczne ekrany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań, co często jest pomocne w dużych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach.

SoftBox_Profim_02_HR

By zwiększyć komfort użytkowników podczas spotkań i negocjacji, kolekcję Wyspa (ITO Design) uzupełniono o stoliki oraz ścianki, na których można zamocować ekran do wyświetlania prezentacji. Zarówno stolik, jak i ścianka pod telewizor występują w dwóch rozmiarach, zależnie od wielkości miejsca spotkań, które chcemy stworzyć. W połączeniu elementy kolekcji tworzą wielofunkcyjną, wydzieloną przestrzeń, idealnie wpasowaną w większą całość.

Wyspa_Profim_01_HR

W bestsellerowej kolekcji LightUp (ITO Design) zastosowano nową jasną kolorystykę elementów plastikowych, które tworzą spójną całość z pastelową tapicerką. Jest to odpowiedź na trend udomowienia wnętrz, w których pracujemy – by przebywanie w nich stało się przyjemniejsze.

LightUp_Profim_01_HR

Więcej na: www.profim.pl

Nu_Spin_Profim_01_HR

Zoo_Profim_04_HR

Zoo_Profim_03_HR

Zoo_Profim_02_HR

Zoo_Profim_01_HR

Zoo_Profim_40_HR

MyTurn_Profim_01_HR

Chic_Air_Profim_02_HR

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wygodne home office

Wygodne home office

Warszawa | 28 marca 2023

Zaglądamy do domowych biur architektek wnętrz z Jam Kolektyw

Meble tworzone z misją

Meble tworzone z misją

Tibro | 20 lipca 2021

Offecct to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią klasykę i prostotę