Profim. Tu liczą się design i marka

25-lecie obchodzi w tym roku Profim – jeden z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie, oferujący fotele i krzesła obrotowe, krzesła konferencyjne oraz tzw. meble soft seating. Firma była wielokrotnie nagradzana, m.in. Red Dot Design Award; w 2015 roku aż trzykrotnie za projekty: Wyspa, Pelikan i Zoo.

Odwiedzamy zakład. Robi ogromne wrażenie. Fabryka Profim znajduje się w miejscowości Turek, położonej w centrum kraju (łączna powierzchnia hal produkcyjno-magazynowych wynosi 50 tys. m kw). Pracuje tu aż 2000 osób, które wytwarzają średnio 100 tys. siedzisk miesięcznie! Mimo, tak ogromnej produkcji i liczby zatrudnionych, atmosfera jest iście rodzinna. – Wszyscy są z Turku lub okolic i doskonale się znają – przekonuje Katarzyna Bukowiecka, kierownik działu marketingu Profim.

Od 25 lat istnienia, firma zawsze stawiała na rozwój i jakość. Najnowsze technologie, oryginalne wzornictwo, dopracowane detale to podstawa, na której opiera swoją solidność. Profim zaskakuje tym, jak przemyślane i innowacyjne może być krzesło biurowe. – Doszliśmy do wniosku, że jeśli chcemy sprzedawać nasze siedziska w Europie i być w tej branży ważnym graczem, musimy się wyróżnić. Ważne jest, by projektować rzeczy ładne i sprzedawać je pod własną marką, choć mamy świadomość, że producentowi z Polski nie jest łatwo przebić się na rynkach zagranicznych, bo trzeba oferować produkty dobre i jednocześnie tańsze niż znane brandy – powiedział w jednym z wywiadów udzielonych „Property Design” Ryszard Rychlik, prezes Profim. – Mając zaawansowane technologie, nowoczesny park maszynowy, zespół specjalistów otwartych na nowe wyzwania oraz dobrze zorganizowaną sieć sprzedaży wiedzieliśmy, że brakowało nam tylko wyjątkowego wzornictwa. Dlatego od kilku lat mocno inwestujemy w tę część naszej działalności. Współpracujemy z projektantami z Niemiec i Anglii, jak ITO Design czy Paul Brooks, ale oczywiście również z Polski, na przykład z Przemysławem Stopą, Tomkiem Rygalikiem czy Jarosławem Szymańskim ze Studio 1:1. Poprzez atrakcyjne projekty chcemy trafić do ludzi, którzy decydują o zakupie konkretnych mebli – w przypadku biur często są to architekci, projektanci wnętrz. Duże znaczenie mają też dla nas zdobywane nagrody w dziedzinie designu – dodał Ryszard Rychlik.

– Design dla Profim to nie tylko dbałość o styl i oryginalność wyrobów. To także zapewnienie odpowiedniej interakcji z użytkownikiem. Tylko dobry, przemyślany projekt, zrodzony w głowie doświadczonego i uzdolnionego projektanta, po przejściu wymagających testów, może zmienić się w znakomity produkt – przekonuje Katarzyna Bukowiecka.

Od początku istnienia firma rozwinęła dziesiątki unikalnych kolekcji, współpracując z międzynarodową grupą cenionych projektantów. Innowacyjne technologie i doświadczony zespół inżynierów pozwala na wdrażanie nawet najbardziej skomplikowanych form. W laboratorium badawczym testowane są wszystkie krzesła, które po pozytywnych wynikach trafiają do produkcji seryjnej. Na koniec tworzona jest optymalna linia produkcyjna. Każdego roku do oferty trafia średnio 7 nowych kolekcji.

Obecnie marka przygotowuje się do Targów Orgatec w Kolonii, odbywających się co dwa lata w październiku, na których pokaże tegoroczne premiery.

Więcej na: www.profim.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wygodne home office

Wygodne home office

Warszawa | 28 marca 2023

Zaglądamy do domowych biur architektek wnętrz z Jam Kolektyw

Meble tworzone z misją

Meble tworzone z misją

Tibro | 20 lipca 2021

Offecct to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią klasykę i prostotę