Perfekcja w każdym detalu

Ten znajdujący się pod Poznaniem dom to przykład wysmakowanej równowagi pomiędzy funkcją i estetyką. Jego właściciele oczekiwali jakości, minimalizmu i unikalnie zaprojektowanych rozwiązań. Za spełnienie tych życzeń odpowiadało studio EV Architects, które przygotowało kompleksowy projekt wnętrz oraz pracownia Wrzeszcz Architekci, która stworzyła bryłę domu.

Tutaj każdy detal charakteryzuje się wysoką jakością materiału i perfekcyjnym wykonaniem. Mimo oszczędnej kolorystyki wnętrze jest pełne ciekawych niuansów, gry pomiędzy fakturami i materiałami. Co ważne, jest to także przestrzeń, która nie tylko „dobrze wygląda”, ale również jest funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu.

Priorytetem, który przyjęła odpowiedzialna za realizację projektu Ewelina Jankowska było zachowanie dużej otwartej przestrzeni z wyznaczonymi enklawami do odpoczynku i relaksu. Centrum domowego życia zdecydowanie wyznacza tu kuchnia – a dokładnie dwie kuchnie – reprezentacyjna i techniczna, do której wejście prowadzi przez wysoką zabudowę meblową. Obie zostały wykonane na wymiar przez firmę Zajc. Pierwsza z nich, otwarta na salon, utrzymana jest w eleganckim, antracytowym kolorze połączonym z matowym kwarcytem Negresco. Z kolei kuchnia techniczna to typowo funkcjonalna przestrzeń służąca do zmywania naczyń i przechowywania żywności.

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Część kuchenną uzupełnia duża wyspa umożliwiająca wspólne gotowanie czy celebrowanie posiłków. Dominują tu odcienie szarości, czerni i bieli, które ociepla naturalne drewno i brązy znajdującego się tuż obok salonu.  

Część wypoczynkowo-rekreacyjna kontynuuje motyw szarości zestawionych z ciepłym odcieniem naturalnego drewna. W salonie znajduje się m.in. specjalnie zaprojektowany wiszący regał wykonany przez Zajc. Mebel ma miejsce na telewizor, który w każdej chwili można zasłonić ruchomym panelem fornirowanym naturalnym dębem. To samo wykończenie powtarzają nieregularnie rozmieszczone przegródki półek. Jakościowy wypoczynek gwarantuje także sofa Flexform Adda wraz z pasującym fotelem i stolikami.

Firma Zajc dostarczyła również znajdującą się na piętrze garderobę typu walk-in. Na wygodną strefę do przechowywania składają się wykonane na wymiar szafy z pełnymi drzwiami i przeszkloną sekcją oraz komoda-wyspa przeznaczona na rozmaite akcesoria. Część z nich jest widoczna przez szklany blat.

W całym domu dominuje wykorzystanie naturalnych materiałów takich jak kamień, szkło czy drewno. Pozostawiono również oryginalne betonowe ściany jako element dekoracyjny, zaś w wersji polerowanej beton pokrywa posadzkę.

Za projekt wnętrz odpowiadała pracownia pracownia EV Architects, założona w 2005 roku przez Ewelinę Jankowską. Bryłę budynku stworzyła natomiast pracownia Wrzeszcz Architekci z Poznania, której założycielem jest Mariusz Wrzeszcz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jeżyckie klimaty

Jeżyckie klimaty

Poznań | 6 maja 2024

Zieleń, jodełka i gorseciki zdominowały wnętrze mieszkania proj. Bruch Studio

Dom ze sztuką

Dom ze sztuką

Poznań | 3 lipca 2023

Idealne połączenie funkcjonalności ze sztuką abstrakcyjną