Paged w Mediolanie. Kierunek: biura

Aż dwadzieścia nowych wzorów prezentuje na 55. edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie (12-17 kwietnia) Paged. Większość nowości to siedziska o uniwersalnym charakterze, które przeznaczone są do biur, hoteli, restauracji oraz stanowisk home office.

Strategicznym celem Pagedu jest konsekwentne budowanie autorskiej i unikalnej oferty. W tym roku na targach w Mediolanie marka zaprezentowała nową odsłonę swoich kolekcji. Główną ich część stanowi ponad dwadzieścia nowych wzorów uzupełniających już istniejące linie mebli. Krzesła i fotele wzbogacono o obrotowe stalowe podstawy oraz stelaże o regulowanej wysokości, w tym wyposażone w kółka. Stanowi to nowość w ofercie Paged Collection, którą wprowadzono głównie z myślą o przestrzeni typu „soft office”.

Modele, powstałe pod kreatywnym nadzorem Tomka Rygalika, są odpowiedzią na zmiany w projektowaniu i aranżacji współczesnej przestrzeni biurowej. Obecnie wiele firm, chcąc przyciągnąć pracowników, tworzy coraz bardziej jakościowe miejsca pracy, a biura stają się mniej sformalizowane. Aranżowane są w nich miejsca spotkań dla pracowników, sprzyjające kreatywności i pracy zespołowej. W ten sposób wykształciła się nowa kategoria mebli łączących charakter biurowy z domowym, poprzez użycie tradycyjnych naturalnych materiałów jak drewno oraz zastosowanie miękko tapicerowanych powierzchni. Ta uniwersalna kategoria mebli sprzyja tworzeniu przestrzeni o przyjaznym charakterze. Propozycje Paged Collection odpowiadają na zapotrzebowanie na meble nowego typu. Wyjątkowo uniwersalny charakter siedzisk sprawia, że znajdą swoje zastosowanie również w hotelach, restauracjach oraz w domowych stanowiskach biurowych.

W trakcie targów odbywa się również premiera dwóch całkowicie nowych kolekcji. Tomek Rygalik zaprojektował serię siedzisk K4.

k2_2

Natomiast Jadwiga Husarska-Sobina stworzyła kolekcję siedzisk Aldo (współpraca Magdalena Paleczna). Nowe krzesło jest jej jubileuszowym, już 50. w dorobku. – Tym, co czyni Aldo krzesłem unikalnym, jest oparcie z nogami gięte z jednego kawałka bukowego drewna. Unikalność wyraża się nie tylko w koncepcji, ale i wykonaniu. Krzesło powstaje w znanej fabryce w Jasienicy, gdzie bukowy pałąk wyginany jest wyłącznie siłą ludzkich mięśni. W tej samej fabryce powstaje najsłynniejsze krzesło na świecie, thonetowska 14’. Nawiązania do tradycji widoczne są w znanym z fotela Windsor oparciem, którego szczeble rozchodzą się w kształcie pawiego ogona. To również rozwiązanie gwarantujące wygodę: zapewnia pełne podparcie pleców – informuje Husarska Design Studio.

Aldo_6

Na stanowisku Pagedu zaprezentowane zostały również dwie najnowsze kolekcje mieszkaniowe: Lorem projektu Nikodema Szpunara oraz Tove autorstwa Piotra Kuchcińskiego. Nowe systemy mają modułową konstrukcję oraz uniwersalne współczesne wzornictwo. Zaprojektowane zostały głównie z myślą o rynkach międzynarodowych.

Tegoroczna prezentacja Pagedu odbywa się w prestiżowym pawilonie 12 na powierzchni 155 m kw., czyli niemal dwukrotnie większej niż w roku ubiegłym.

Więcej na: www.pagedcollection.pl

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-002-2048px

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-003-2048px

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-004-2048px

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-005-2048px

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-006-2048px

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-007-2048px

Paged-Milano-2016--photo-Ernest_Winczyk-001-2048px

LOF lubi zap K2 k3DSC_6789DSC_7124DSC_6674

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Paged zaprasza na wystawę nowości online

Mimo przeszkód

Jasienica | 28 kwietnia 2020

W zastępstwie targów Salone del Mobile Paged zaprasza online