5,5 miliona krzeseł

W ciągu ostatnich 15 lat Paged wyprodukował 5,5 mln krzeseł. Projektowane przez uznanych polskich dizajnerów modele są obecne na wszystkich kontynentach.

Historia fabryk należących do Pagedu zaczęła się w XIX wieku od produkcji thonetowskich siedzisk z gięciny bukowej. W ciągu dziesięcioleci krzesła zajęły ważną pozycje w ofercie firmy. Dziś dwie z fabryk firmy – w Sędziszowie Małopolskim i Jasienicy– są w stanie wyprodukować miesięcznie ponad 35 tys. egzemplarzy tego podstawowego mebla.

Na przestrzeni lat zmieniała się stylistyka i formy krzeseł. Za ich kształt odpowiedzialni byli znani projektanci. Marian Sigmund stworzył ikoniczny projekt Sig, a spod ręki Jadwigi Husarskiej wyszły modele takie jak X Chair, Polonia, czy Swing.

Dziś Paged oferuje niemal 200 różnych modeli, przeznaczonych zarówno do mieszkań prywatnych, jak i do przestrzeni publicznych. Za ich projekty odpowiadają uznani projektanci jak Tomek Rygalik oraz reprezentujący najmłodsze pokolenie dizajnerów: Nikodem Szpunar, Agnieszka Pikus i Jan Lewczuk.

Typowym dla Pagedu elementem pojawiającym się w krzesłach jest gięcina i profilowana sklejka. Znaleźć je można w wielu modelach wchodzących w skład linii Paged Collection, dedykowanej głównie do przestrzeni publicznych. Natomiast do jadani Paged proponuje kilkanaście modeli o wygodnie wyprofilowanych siedziskach i oparciach, wiele z nich dostępnych jest także w miękkich tapicerowanych wykończeniach. Do najnowszych propozycji należą Keno 2 i Siena, które opierają się na nowocześnie wyglądających metalowych płozach. Najczęściej sprzedającym się krzesłem na rynku mieszkaniowym są modele Siena i Vito.

Najnowsze propozycje marka zaprezentuje na kwietniowych targach Salone del Mobile w Mediolanie.

Więcej na: www.paged.pl www.pagedcollection.pl

paged_meble_designalive - 12

Powiązane artykuły:

Paged zaprasza na wystawę nowości online

Mimo przeszkód

Jasienica | 28 kwietnia 2020

W zastępstwie targów Salone del Mobile Paged zaprasza online

Showroom Pagedu otwarty!

Showroom Pagedu

Warszawa | 21 lutego 2018

Otwarcie pierwszego showroomu marki Paged w stolicy.

Paged w Mediolanie. Kierunek: biura

Nowości Pagedu

Mediolan | 13 kwietnia 2016

Dwadzieścia nowych wzorów Pagedu na iSaloni.