Paged pokazał nowości w Mediolanie

Paged był w tym roku jedyną polską marką jaka zaprezentowała się w Mediolanie na 59. edycji Salone Internazionale del Mobile. Okazją była m.in. 140. rocznica powstania fabryki w Jasienicy, która funkcjonuje do dziś, jako zakład produkcyjny i siedziba spółki.

Ekspozycja marki obejmowała zarówno nowości w ofercie, jak np. fotele Holo i Frak autorstwa Nikodema Szpunara, czy Aria Ultra Lounge projektu Dario Polaco, jak również te, które zadebiutowały w formie wirtualnej w ubiegłym roku.

Dla uhonorowania jubileuszu oraz podkreślenia wierności wzorniczej tradycji, Paged zaprezentował również kolekcję Heritage. W jej skład weszły kultowe fotele, które doczekały się współczesnych reedycji: Sig-1 autorstwa Mariana Sigmunda z 1957 roku oraz B-6210 z lat 60 ubiegłego wieku.

Paged Meble to marka, której tradycje meblarskie sięgają 1881 roku. Firma jest jednym z wiodących producentów mebli w Europie i jednym z nielicznych na świecie, wytwarzającym meble gięte.

Nowości Paged 2021

Frak

Frak jest dostępny w dwóch wariantach wykonania podstawy: metalowej dla sal konferencyjnych i wnętrz biurowych oraz drewnianej dla restauracji i hoteli. Każda z tych opcji może być wykonana zarówno jako fotel w pełni tapicerowany jak i w wykończeniu „W”, gdzie po zewnętrznej stronie oparcia widoczna jest powierzchnia arkusza sklejki, natomiast tapicerowane są powierzchnie wewnętrzne. Za projekt odpowiadał Nikodem Szpunar.

meble Paged

Archer

To krzesło, które ucieleśnia koncepcję gibkości. Charakterystyczne oparcie, wygięte w finezyjny łuk, zaskakująco harmonijnie komponuje się ostrymi, pozbawionymi zaokrągleń nogami o prostokątnym profilu. Taka forma dodaje bryle krzesła niesamowitej dynamiki, przypominając nieco sylwetkę człowieka w pozycji startowej do biegu. Za jego projekt odpowiadał Grzegorz Gancarczyk, programista, projektant i konstruktor, od początku swojej kariery związany z Paged Meble.

meble Paged

Aria

Aria to fotel, który powstał jako model pokazowy do nowego typu wykończenia – wariantu „(W)”. Powiedzenie, że forma wynika z funkcji znalazło odzwierciedlenie w budowie modelu – deska oparciowa i siedzeniowa są wygięte w taki sposób, jakby miały owinąć się wokół użytkownika. W zależności od kontekstu, kolory i struktury obu powierzchni mogą być zestawione na zasadzie mocnego kontrastu lub łagodnej harmonii. Za projekt odpowiadał pochodzący z Argentyny Dario Polaco.

Holo

Holo łączy niekonwencjonalne wzornictwo z nowym sposobem siedzenia. Niższą część oparcia i podłokietników wycięto, pozwalając użytkownikowi na swobodne poruszanie się wewnątrz mebla i wygodne ułożenie ciała. Ma to także duże znaczenie dla estetyki – ten zabieg zapewnił fotelowi Holo wizualną lekkość i delikatnie buntowniczy charakter. Fotel jest dostępny w dwóch wariantach wykonania podstawy: metalowej oraz drewnianej. Za projekt odpowiadał Nikodem Szpunar.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Paged zaprasza na wystawę nowości online

Mimo przeszkód

Jasienica | 28 kwietnia 2020

W zastępstwie targów Salone del Mobile Paged zaprasza online