Piękno minerału zaklęte w domowej przestrzeni

Warszawa | Tekst promocyjny

7 lipca 2022 | Design |

Piękno natury zniewala feerią barw i kształtów, stanowiąc nieprzebrane źródło inspiracji dla projektantów. Nowa kolekcja płyt wielkoformatowych Onice od Grupy Tubądzin stworzona została z myślą o wielowarstwowej, transparentnej strukturze różowego onyksu, którego głębokie refleksy kolorystyczne przypominają niebo o brzasku.

Kolekcja Onice zachwyca pięknem natury. Inspiracją do jej stworzenia stały się dwie pastelowe odmiany onyksu, które fascynują niesamowitymi strukturami. Różnorodność barw i wysoka przezierność minerału przeniesione na płyty w postaci subtelnych obrazów, wprowadzają do wnętrza spokój oraz harmonię.

Harmonijny spektakl światła

Onyks to wyjątkowy minerał. Jego bliskość ma przynosić równowagę dla ciała i umysłowi. Kolekcja Onice inspirowana tym kamieniem działa na zmysły kojąco i wyciszająco. Delikatne kolory i głębia obrazów odzwierciedlają urodę minerału w jej najwspanialszej, różowej odsłonie. Wielowarstwowość i wysoka transparentność sprawiają wrażenie nieskończoności i nieograniczoności, jak gdyby toń kamienia nie miała końca.

Pełnię swojej kunsztowności onyks odsłania jednak dopiero w blasku światła. Kiedy promienie słońca docierają do jego nierównomiernej powierzchni, rozświetlają niesamowitą, fantazyjną architekturę wnętrza, rozpoczynając cudowny spektakl. Główną rolę grają w nim odcienie i refleksy załamujące się na nieregularnej strukturze kamienia. Sprawia to, że nie sposób oderwać od niego wzroku.

Kolekcja płyt wielkoformatowych Onice

Onyks to niezwykle dekoracyjny minerał. Jego głębia, sprawiająca wrażenie nieskończonej, jest najlepszą i najpiękniejszą ozdobą, która nie potrzebuje zbędnych ornamentów. Onyks najbardziej lubi łagodne linie i minimalistyczne dodatki w stonowanych barwach.

Kolekcja Onice, w pełen gracji i subtelności sposób, wprowadza do wnętrz pozytywną energię, ukojenie oraz artyzm, którym pragniemy zachwycać się bezustannie. To idealna sceneria dla wnętrz, w których chcesz odpoczywać, szukać inspiracji i marzyć.

Wzór zaczerpnięty z naturalnego onyksu został przeniesiony na wielkoformatowe gresy w rozmiarze 120 x 240, 120 x 120 oraz 60 x 120 cm. Mogą być one wykorzystane zarówno na podłodze, na ścianie, jak i w formie blatów. Ich wielkość podkreśla głęboko osadzoną grafikę mieniącą się odcieniami i efektami nierównomiernego rozwarstwienia. Sprawia to, że Onice zachwyca niesamowitą dekoracyjnością właściwą naturalnemu onyksowi.

Kamień, który kocha światło i zachwyca niezależnie od aranżacji!

Energia poranka

Róż to barwa ukojenia, która sprawia, że czujemy się bezpiecznie i pewnie. To również kolor symbolizujący energię i witalność pobudzające do działania i zachęcające do bliskości. W połączeniu z delikatnymi, białymi czy beżowymi dodatkami kolekcja Onice stworzy wnętrze w stylu shabby chic, które ujmuje swoją romantycznością i powabem. Okraszona złotem i rdzawymi odcieniami nada wnętrzu szyku nowoczesnego glamour. Z kolei w zestawieniu z drewnem stworzy przestrzeń o tradycyjnym sznycie vintage.

Projektanci z TU-Kolektywu, urzeczeni porannym niebem, zadbali o to, by płyty przywodziły na myśl nowy dzień i nowe możliwości. Świt to czas, kiedy trwamy w niemym zachwycie nad pięknem otaczającej nas przyrody, ale też chcemy realizować nasze marzenia i plany z nową mocą.

Każda z płyt kolekcji Onice jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Ich struktura sprawia, że piękno onyksu, które udało się zatrzymać w wielowarstwowej architekturze, zachwyca i pobudza zmysły.

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tubądzin Meets Art

Tubądzin Meets Art

Warszawa | 7 listopada 2023

Kiedy design spotyka się ze sztuką. Wyjątkowa celebracja 40 lat marki Tubądzin