Nowy rozdział w historii zabytkowej willi

Jak przekształcić wielki, zabytkowy budynek w miejsce do życia dla współczesnej rodziny, nie tracąc przy tym jego architektonicznej wzniosłości? Przed takim wyzwaniem stanęła Claire Driscoll Delmar, dyrektor kreatywna australijskiego biura projektowego Studio CD. Jej klientami została młoda rodzina pragnąca przekształcić wiktoriańską willę w Sydney w ekspresywny, rodzinny dom.

Tak piękne wnętrze nie wymagało zbyt wiele pracy, by wyglądać wyjątkowo. Jednak projektanci, mając na uwadze życzenie rodziny, aby stylizacja przestrzeni odzwierciedlała ich osobowość i etap życia, zdecydowali się odrzucić konwencjonalne rozwiązania. Kluczowym punktem odniesienia stały się dzieła sztuki z rodzinnej kolekcji a miłość klientów do podróży i mody zaowocowała wielowarstwowym wystrojem.

Odrestaurowane boazerie, parkiety i ozdobne gzymsy doskonale korespondują z kolorowymi akcentami, zabawnymi formami i licznymi teksturami. Serię mebli takich jak kredens do przedpokoju, taborety kuchenne oraz wezgłowia i stoliki nocne w sypialni zaprojektował na zamówienie lokalny projektant – Jonathan West. Ważną rolę odgrywają tu również dywany nadające wnętrzom miękkiej przytulności. W tej dziedzinie przeplatają się dzieła The Rug Establishment, Robyn Cosgrove oraz Armadillo & Co. To właśnie dzięki połączeniu historycznych elementów ze współczesnymi meblami, energetyczną dawką koloru oraz licznymi obrazami, fotografiami i rzeźbami z kolekcji klientów budynek zyskał przydomek Art House.

Każdy pokój został starannie dopracowany, łącząc stare funkcje z nowymi. Rezultatem jest połączenie wyrafinowania oraz młodzieńczej energii, które jednocześnie koi i inspiruje.

Więcej na: https://studiocddesign.com/

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Gdy nie chcesz żyć w zwyczajnym mieszkaniu… Apartament jak paczka owocowych landrynek

Landrynka

Tokio | 29 września 2020

Tokijski apartament zaprojektowany przez Adama Nathaniela Furmana